Lustr

3 tipy pro efektivní nákup svítidel do obývacího pokoje

Správné osvětlení interiéru je nesmírně důležité. Jen si vzpomeňte, jak často zapínáte svítidla i přesto, že je váš dům vzdušný a prozářený přírodním světlem. Pokud aktuálně uvažujete o kompletní změně vašeho domu, anebo stavbě nového objektu, stoprocentně budete osvětlení řešit. Na co si při jeho výběru dát pozor? Aspektů je velké množství, my jsme pro vás vybrali ty nejznámější, jimiž se určitě vyplatí se řídit při nákupu osvětlení do obývacího pokoje.

1. Myslete na osvětlení předem

Každopádně! Rozvody elektřiny musí být vedeny s tím, že budete přesně vědět, kde budou jednotlivá svítidla. Stejně tak myslete i na přítomnost zásuvek. Optimálně by měl elektrikář vést kabely přímo od zásuvek a nástěnných svítidel směrem nahoru. Tím pádem budete mít jistotu, že v případě vrtání do stěn na vedení elektřiny nenarazíte.

Lustr

Zdroj obrázku: profisvitidla.cz

2. Neplaťte ani korunu navíc!

V každém případě do obývacího pokoje vybírejte LED svítidla. Právě s nimi se dostanete k maximální možné úspoře elektřiny. Princip fungování LED technologie je totiž mnohem úspornější, než je tomu u vláknových žárovek. Úspora je až desetinásobná. LEDkám navíc vůbec nevadí neustále zapínání a vypínání svítidel. Vydrží bez problémů svítit více než 50 000 hodin. Vybírat si je lze v mnoha podobách.

3. Nejoblíbenější druhy svítidel v obývacím pokoji

Můžete klidně hádat, jaká svítidla jsou v obývacím pokoji nejčastěji využívána. Pokud myslíte na lustry, jste na správné adrese. Ano, dominantou bývá skutečně velký lustr. Doplňují jej ovšem menší bodovky a také některá nástěnná svítidla. Výbornou volbou je kombinace stylových LED panelů, která vytvoří unikátní atmosféru. Obavy nemusíte mít ani z LED pásků. Především u designových členitých stropů jistě nešlápnete vedle. Ať už sháníte jakákoli svítidla, stoprocentně je najdete v eshopu profisvitidla.cz. K dispozici je jich tady spousta za výhodné ceny.

Zdroj náhledového obrázku: profisvitidla.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *