Klimatizace

3 nejznámější mýty o klimatizaci

Letošní léto se opět z pohledu teplot jeví jako nadprůměrné. Najít často v interiéru chladné místo, kde by si člověk skutečně odpočinul, je nesmírně náročné. Proto se vyplatí vsadit na klimatizaci. Právě ona dokáže vykouzlit jak v bytu, tak i v rodinném domku dokonalou atmosféru. Nebo máte strach, že tomu tak není? Přečtěte si tedy v následujících řádcích několik mýtů, jež se o klimatizaci jako takové tradují. My vybíráme těch 5 nejznámějších.

Klimatizace

Klimatizace způsobují nemoci a jsou nevhodné pro alergiky

Klimatizace sama o sobě není příčinou žádného onemocnění. Tedy alespoň v případě, že je celý systém správně nastavený. Nesmíte zkrátka dýchat přímo vzduch, který vychází z jednotky. To se ale samozřejmě neděje. Zajímavý je i vztah domácí klimatizace a alergiků. Filtry, jež jsou v moderních zařízeních integrovány, umí velmi efektivně čistit vzduch a zabraňovat šíření alergenu. Dokážou automaticky vysušit filtry, což vede k eliminaci vzniku plísní.

Provoz klimatizace je drahý a využijete ji jen nárazově

Máte strach, že provoz klimatizace do bytu je drahý? Není třeba! Moderní jednotky zajišťují velmi jednoduché a efektivní ovládání. Invertorové řízení poskytuje několik programů, které vás nasměrují k maximální možné úspoře finančních prostředků. Skutečnost, že klimatizaci využijete pouze v létě v opravdu parných dnech, je také zavádějící. Nejnovější zařízení vybavená tepelným čerpadlem dokážou bez problémů v chladnějších podzimních dnech vytápět.

Klimatizace

Jednotky jsou hlučné a nevzhledné

To už vůbec není pravda. Například klimatizace Samsung využívá technologii Smart Invertor zajišťující tichý a vysoce úsporný provoz. Vynikající je i funkce good’sleep zajišťující tepelný komfort v noci při spaní. Na ošklivé plastové krabice také rychle zapomeňte. Klimatizační jednotky jsou hezké, moderní a perfektně splynou s interiérem! Hlavně nástěnné klimatizace vypadají moc hezky. Mýtů bychom našli ještě několik, věřit jim rozhodně nelze…

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Dominik Odpovědět

    My spolu s klimatizací ještě využíváme stropní ventilátor, který sice vzduch již neochlazuje, ale udržuje jej po delší dobu studený. Je to super, pokud chcete ještě více ušetřit a vadí vám průvan z klimatizace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *