10 psychoaktivních drog, které lze pěstovat doma

Marihuana

Těchto deset rostlin si můžete vypěstovat v domácnosti, na terase nebo ve skleníku. Několik z nich je tak odolných, že se na vaší zahradě vyvinou, ať se vám to líbí, nebo ne, a několik z nich vyžaduje skutečné pěstitelské schopnosti. Co se týče zákona, vše je v pořádku a nehrozí vám vězení. Ale i tak tento článek berte spíše jako informativní!

Marihuana

Tráva je pánem mezi drogami typu „vypěstuj si sám“. K jejímu vypěstování není potřeba péče ani odborných informací. Někdy je buď legální, nebo nelegální, ale kdo by se obtěžoval kvůli hrstce rostlinek na terase? Prostě můžete mít jen malé množství pro vlastní potřebu.

Šalvěj

Žvýkání nebo kouření šalvěje divotvorné, známé také jako šalvěj věštců, vyvolává krátký, silně halucinogenní pocit. Rostliny šalvěje se množí řízky, nikoliv semeny, a rostliny si budete moci zakoupit online nebo v blízkém obchodě s pěstitelskými potřebami. Šalvěj je polotropická trvalka, která potřebuje přiměřenou zálivku a v případě, že se ochladí nebo nemá dostatek vody uhyne. Ale květy jsou také krásné.

Mák

Mák
Foto: Pixabay

Vypěstovat si zásoby opia představuje závažné zákonné a právní problémy, ale pěstování rostlin je jednoduché. Mák si budete moci koupit na Amazonu, v nejbližším obchodě s rostlinami nebo si ho seškrábnout z rohlíku. Zasazení makových semen do země pro krásné květy je bezchybně zákonné, ale využití k dodávání opiátů je nezákonné.

Houby

Převládající módní sedativum, psylocybinové houby, není nijak zvlášť problematické koupit, ale budete si moci také vyrobit vlastní (v závislosti na tom, kde žijete). Vývoj hub je koncepčně trochu odlišný od běžného pěstování pokojových rostlin, protože houby nejsou rostliny. V tomto případě se jedná o to, že do vývojového média přidáte výtrusy, přihodíte živiny a čekáte. Přesto je mezi těmito kroky řada proměnných.

Pampelišky

Pampeliška
Foto: Pixabay

Pampelišky se rozrostou prakticky kdekoli, ať už chcete, nebo ne. Z květů tohoto skromného plevele lze uvařit pampeliškové víno.  V základě stačí voda, cukr, kvasnice a trpělivost (samozřejmě, existují různé recepty). Nepochybujeme o tom, že pampeliškové víno má sílu, takže pozor na užívané množství!

Povíjnice

Semena několika druhů rostlin svlačce obsahují námelové alkaloidy, látku chemicky srovnatelnou s LSD. Povíjnice se však pěstuje zcela legálně a jen málokdo tuší, co se z ní dá uvařit. I tak ji nezkoušejte konzumovat. Dávkování se těžko odhaduje a v minulosti došlo i k usmrcení odvážlivců!

Kava / Pepřovník opojný

Vypěstovat si kavu může být pro domácího zahrádkáře výzvou. Rostliny vyžadují výjimečně specifické podmínky. Potřebuje bohatou půdu, která se nachází v nadmořské výšce kolem 500 až 1000 metrů v tropickém pásmu – potřebuje část stínu, volnou půdu, hodně vody a hodně vlhkosti. Pokud se vám podaří tyto podmínky po tři roky napodobit u vás doma, nasbíráte si kořeny rostliny kava a uvaříte si z nich čaj. Užívá se proti stresu a depresím, ale i tak pozor na dávkování!

Durman obecný

Durman obecný
Foto: Pixabay

Je součástí čeledi hluchavkovitých. Neměli byste jej užívat, protože způsobuje křeče a smrt. Pokud chcete rostlinku pěstovat, dělejte to kvůli nádherným květům.

Pelyněk

To, zda se z pelyňku zfetujete, skutečně závisí na vaší definici „zfetování“. Obsahuje thujon, látku, která působí záchvaty a mdloby při předávkování. Pelyněk je rozšířeným lidovým lékem na určité nemoci. Pelyněk si bez námahy vypěstujete doma a rostliny zakoupíte online nebo v zahradnictví.

Catnip

Catnip
Foto: Pixabay

Požití šanty kočičí vám pravděpodobně tolik neublíží, ale pozor na vaši kočku. Kočky po jejím užití trpí zhruba 30minutovými účinky rostliny. Zajímavostí je, že rostlinka má stejný vliv i na lvy, leopardy a jaguáry – kdo by to kdy čekal?

Zdroje info: herbalus.cz, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay