Alergie

Zvlhčovače vzduchu pro alergiky: Jaké jsou ty nejlepší?

Trápí vás alergie?  S alergiemi můžete bojovat i tím, že přemůžete suchý vzduch a zvlhčíte ho. Na zvlhčování vzduchu je nejlepším pomocníkem zvlhčovač vzduchu. Pokud jste se rozhodli zvlhčovač zakoupit, v dnešním článku se dozvíte, které jsou ty nejlepší.

Typy zvlhčovačů

Na našem trhu najdeme 3 typy zvlhčovačů, a to zvlhčovače s vodním filtrem, parní a ultrazvukové zvlhčovače. Pro alergiky je nejvhodnější zvlhčovač s vodním filtrem, protože takový zvlhčovač nevytváří mlhu ani páru, nemění teplotu v místnosti, a hlavně usnadňuje dýchání. Zvlhčovač vzduchu s vodním filtrem vyčistí vzduch od nečistot, prachu i pylu. Vzduch z tohoto zvlhčovače tak odchází příjemně vlahý a vdechuje stejně snadno jako byste stáli třeba v lese u potoka.

Jak to funguje?

Tento zvlhčovač protahuje vzduch skrze vodou nasáklý vodní filtr, který je neustále ve vodní lázni. Filtr je z antibakteriálního matriálu a spolehlivě zachytí nečistoty a voda je spláchne do nádržky. Ze zvlhčovače tak odchází jen čistý a svěří vzduch. Efekt je podobný, jako když jsme u moře nebo příroda po dešti. Navíc vodní filtry nemusíte dokupovat, protože jsou permanentní a neopotřebují se. Vyrábí se často z umělohmotných vláken a silikonových plátů atd. Uživatel, tak pouze doplňuje vodu do nádržky a jednou za čas nádržku omyje.

Speciální zvlhčovač vzduchu

Ideální je v místnosti udržovat 50 % relativní vzdušné vlhkosti. Nepřekračujte však 60 %, ta už je vysoká a mohou vznikat plísně, nesnižujte ani pod 40 %. To už je vzduch zase příliš suchý. Moderní zvlhčovače vzduchu mají displej, na kterém můžete sledovat aktuální úroveň ve vašem bytě. Pro ten nejvyšší a nejlepší komfort existuje speciální zvlhčovač vzduchu s vodním filtrem, a navíc s HEPA filtrem, který doplňkem čistících schopností vodního filtru.  Jedná se o filtr proti alergenům. Zachytí 99,7 % mikročástic, roznášející se vzduchem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *