Zubní pasta

Zubní pasta se dá využít i jinak než jen na čištění zubů  

V ruce ji držíme nejméně dvakrát denně a většinu z nás by ani nenapadlo, že se dá využít i jinak než pouze na mytí zubů. Tady pro vás máme nějaké tipy, na co všechno se zubní pasta ještě hodí.

Zvládne oživit vaše stříbrné šperky?

Jestli se objevily na vašich stříbrných špercích tmavé šperky, určitě na jejich odstranění nemusíte pořizovat speciální přípravky. Úplně postačí normální zubní pasta a zubní kartáček. Postup je takový, že pastu na povrch nanesete, lehce rozetřete a následovně setřete. Šperky budou jako nové.

A co takhle pastu použít jako náhradu za speciální toaletní gely?

Když nechcete utrácet spoustu peněz za speciální gely či tobolky na čištění toalety, stačí, když použijete zubní pastu. Jedna tuba pasty vám vydrží na tři měsíce a vaše toaleta bude vždy vypadat dobře a ještě lépe vonět. Pastu dáte do závěsného držáku, ve kterém řekněme bydlí WC prostředek.Zubní pasta

Zubní pasta: Zdroj obrázku Pixabay.com

Pomůže i na zamlžené světlomety?

Stačí, když vezmete zubní pastu, nejlepší je ta na bělení zubů a nanesete ji na houbičku a rozetřete po celém povrchu světlometů. Rozdíl bude očividný hned po setření.

Co takhle se zbavit zažloutlých kláves na starém klavíru?

Ano i zažloutlé klávesy mohou znovu zářit jasnou bílou barvou. Pastu lehce rozetřete jemným hadříkem, po povrchu. Zafunguje to úžasně.

Jak zachránit připálenou žehličku?

Ze začátku se po, snažíme hned za tepla odstranit co nejvíce připálené plochy. Kupříkladu špachtličkou. Dále naneseme na suchý hadr zubní pastu a budeme přecházet krouživými pohyby po připáleném povrchu žehličky. Potom úplně postačí, když zbytek pasty lehce smyjete pod studenou vodou. Tahle metoda bude fungovat, jen pokud se jedná o nerezavé povrchy či starší odolné popáleniny.

Zubní pasta

Zubní pasta: Zdroj obrázku Pixabay.com

Co takhle mít opět zářivě bílé podrážky na teniskách?

I po několika měsících mohou být vaše podrážky zářivě bílé a krásné. Na bílý povrch naneste zubní pastu a rozetřete po bílém povrchu a rozetřete po celé ploše. Nejlépe za pomocí zubního kartáčku. Potom povrch omyjte čistým hadříkem.

Jak zabránit mlžení potápěčských brýlí

Než se půjdete koupat do vody, skla brýlí lehce přetřete zubní pastou. Na povrchu se tím udělá taková neviditelná ochranná vrstva, a ta zabrání mlžení při dalším ponoru.

A jak se zbavit štípanců od hmyzu během jedné noci?

Hmyz na vaší kůži za pomoci pasty nezanechá žádnou červenou stopu. Ihned jak je to možné, si na místo štípnutí naneste zubní pastu. Do rána by měly červené flíčky zmizet. Pasta také zabrání, aby místo svrbělo, pálilo či vám nějak znepříjemňovalo život.

Zubní pasta: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *