chrapani a jak jej řešit

Znáte výhody matrace z paměťové pěny? Prozradíme vám je

Zdravý spánek a pohodový relax je alfou i omegou v životě každého z nás. Člověka, který není dobře vyspaný, lze poznat už na první pohled. Většinou působí nervózně, neklidně a je neustále ve stresu.

Vliv na kvalitu spánku má spousta faktorů. V jejich čele je bezesporu prostor, kde spíme a relaxujeme, tedy ložnice. Právě její vybavení by mělo být co možná nejlepší. Na mysli máme především postel a matraci. Postelím se nyní věnovat nebudeme, snad jen předešleme, že vynikající volbou jsou modely vyrobené z masivního dřeva. Zaměříme se mnohem podrobněji na matrace, a to konkrétně na variace z paměťové pěny. Jednak se přímo podíváme na tento materiál, zdůrazníme jeho výhody, a jednak také doporučíme konkrétní matrace z paměťové pěny značky Materasso.

Obrázek: Hledáte oporu a pohodlný spánek při potížích se zády? Zkuste matraci z paměťové pěny.

Zdroj obrázku: materasso.cz

Co je paměťová pěna?

Jedná se o zcela specifický materiál, který vznikl v 70. letech 20. století. Mnohdy jsou modely vyrobené z ní označované také jako matrace z líné pěny. Pokud se dočtete o viskoelastické termo pěně, jde stále o jeden a ten samý název. Za vynálezem líné pěny stojí NASA. Původně měla totiž sloužit v oboru kosmonautiky, respektive v letectví. Tradičně se využívala pro potahy obleků kosmonautů nebo do sedadel. Zjistilo se ovšem, že je tvarově stálá. O 20 let později se tedy začala využívat komerčně.

V čem je paměťová pěna jedinečná?

Hlavní předností paměťové pěny je její schopnost lehce se poddat tlaku a přizpůsobit se lidskému tělu. Reaguje totiž na teplotu. Při vyšší teplotě postupně měkne a naopak při nižší se zase pomalu dostává do svého původního tvaru. I proto onen zmiňovaný přívlastek líná.

Nejmodernější modely z tohoto materiálu se vyznačují většími póry a samozřejmě také mnohem efektivnějším provzdušněním. Díky speciálním průřezům tyto nové modely dokonale odvětrávají. Vybrat si lze matrace z líné pěny v různých stupních tuhosti.

Hlavní přednosti matrací z líné pěny

Je jich samozřejmě hned několik. My se na ty nejznámější podíváme podrobněji.

Dokonalá opora pro páteř

Díky navracení se do původního stavu vytváří matrace z líné pěny protitlak napomáhající k lepší cirkulaci krve. Vynikající jsou při bolestech zad, plotének či kloubů. Dokážou dokonale ulevit díky minimálnímu tlaku, který na tělo působí.

Vhodná volba pro dlouhodobě nemocné

Mezi největší problémy u imobilních občanů patří vznik proleženin. Matrace z líné pěny této nepříjemnosti dokážou do jisté míry bránit. Tlak na daná místa je díky nim minimalizován.

Nehoupe se

Pokud na posteli spí dva lidi, standardní matrace se jakoby houpe. Když ji zkrátka zatíží jedna osoba, má to vliv na komfort druhé. Paměťová pěna je v tomto ohledu odlišná. Matrace pracuje v různých bodech zcela samostatně.

Maximální životnost

Paměťová pěna se vyznačuje také maximální hustotou, takže si můžete být jistí její vysokou životností.

Pomáhá při potížích s chrápáním

Chrápání dokáže otrávit život jak samotnému člověku, který jím trpí, tak i lidem v jeho blízkosti. Existuje hned několik metod, jak chrápání zmírnit, případně zcela eliminovat. Zajímavé je, že líná pěna může být řešením i pro lidi, kteří chrápou. Díky svým specifickým vlastnostem umožňuje pohodový spánek zejména v poloze na boku, což má vliv i na zmírnění chrápání.

Naše tipy na matrace z líné pěny

Matrace z líné pěny lze zakoupit od mnoha výrobců. My vybíráme dva modely od známé značky Materasso.

Obrázek: Magnifico polargel.

Zdroj obrázku: materasso.cz

Viscostar 16 jako originální ekonomické řešení

Jestliže chcete mít kvalitní matraci za rozumné peníze, vyplatí se vsadit na model Viscostar 16 z kolekce Materasso. Tato maximálně komfortní matrace pro páry se vyznačuje přítomností svrchní pěny Orange a komfortní pěny Eliocell. Rovnoměrné podepření těla je s touto matrací samozřejmostí. Při spánku už vás nebude rušit vůbec nic.

Magnifico polargel pro maximální komfort

Exkluzivní záležitost představuje matrace Magnifico Polargel z kolekce Exclusive. Vzdušná pěna Polargel je naprosto jedinečná ve vytváření přirozené svěžesti. Je schopna maximálně snížit pocení. Paměťová pěna Mindfoam disponuje hustotou až 85 kg/m³ a poskytuje vysokou oporu páteře. Funguje skvěle i při nízkých teplotách a eliminuje počet tlakových bodů. Skvělý spánek je zkrátka zaručen.

Zdroj náhledového obrázku: vyspise.cz

 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *