Zelené střechy

Znáte nové trendy ve stavitelství a architektuře?

Chystáte se aktuálně ke stavbě či rekonstrukci? Zajímáte se o design? Ať už je vaše odpověď kladná v jakémkoli případě, jistě se vyplatí podívat se na nejmodernější trendy ve stavitelství a architektuře. Nejnovější materiály rozhodně stojí za zmínku, ač jdou trochu více do peněz. Díky své funkcionalitě a eleganci si vás bezesporu získají. V následujících řádcích vám nabídneme hned několik zajímavých trendů a prvků, které určitě stojí za to využít.

Zelené střechy

V hlavní roli recyklace a upcyklace

Víte, co je recyklace? Určitě ano, jedná se o likvidaci konkrétního materiálu, z něhož vznikne nový. Například společnost Rockwool využívá k vlastní výrobě izolace již nepotřebné odpadní materiály. Celkem třetina vstupních materiálů pochází právě z odpadů. Tradičně pracuje s odpady pocházejícími z hutnického průmyslu, s čistírenskými kaly a také třeba s poničenou keramikou. Hodně diskutovaná je také upcyklace. Jedná se o využívání starých předmětů, jež se neničí, ale pouze renovují či rekonstruují, aby mohly sloužit samostatně nebo jako součást nových desénových prvků. Setkat se lze třeba se sedací soupravou, jejíž součást tvoří díky upcyclingu cestovní kufr.

Moderní zelené střechy

Jedním z hlavních trendů současnosti je maximální zvýšení zelených ploch především v městských lokalitách. Jde o takzvané zelené střechy typické tím, že na nich roste udržovaná vegetace. Kompaktní města schopná využívat nejmodernějších technologií jsou označována jako Smart cities a jejich součástí je právě onen zelený ekologický benefit.

Vila El Palol

V souladu s přírodou

Hodně oblíbené jsou dnes veškeré materiály spadající do přírodního stavitelství. Jmenovat bychom mohli kupříkladu zpevněné bambusové výhonky, popel na fasády a podobně. Architekti, projektanti i stavební firmy přistupují k výstavbě organicky, kdy používají hlínu či jiné materiály místo cihel. Typickým příkladem budiž organická vila El Palol, postavená pouze z přírodních materiálů.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *