Přímočará pila

Základní parametry pro nákup přímočaré pily

Sháníte přímočarou pilu? Pokud ano, rozhodně dáte za pravdu tvrzení, že výběr té správné není vůbec jednoduchý. Chcete-li koupit opravdu kvalitní, spolehlivý a z hlediska funkcí vychytaný model, nějaký ten čas vám to zabere. My vám v následujících řádcích práci poněkud ulehčíme, protože se zaměříme na základní aspekty, podle nichž bude nákup optimální přímočaré pily jednodušší. Co všechno se tedy vyplatí sledovat?

Obsluha a kvalita základnové desky

V první řadě se zaměřte na pohodlnost ovládání přístroje. Rukojeť tudíž nesmí být ani malá, ba naopak ani příliš velká. Stejně tak se zaměřte i na rozmístění ovládacích prvků. Podívejte se, kde je funkce předkmitu nebo na to, jak dlouhý je napájecí kabel. Hodně důležitou roli hraje také druh základnové desky. Na trhu najdeme i modely pil, jež umožní nastavit vedení řezů zkoseného charakteru až pod úhlem 45 stupňů. Užitečnou součástí je ochranný kryt na základnovou desku.

Přímočará pila

Jak rychle pila řeže a jaké jsou výměnné plátky?

Jestliže budete řezat vyloženě do dřeva, pak vám bohatě postačí klasická kmitací pilka mající pevně danou rychlost. Pro řezání do jiných materiálů se už určitě vyplatí pila disponující více rychlostmi. Nižší rychlost je optimální pro řezání do kovu či plastu. U toho hrozí natavení a poškození pilového listu. Určitě si také pořiďte model, k němuž se dodávají výměnné pilové plátky. Pro každý charakter řezu i materiálu jsou určeny specifické pilové listy. Nezapomeňte si ověřit i systém upínání plátků. Někde je zapotřebí využít služeb klíče, jinde se setkáme s rychloupínákem.

Funkce předkmitu a příslušenství

Určitě si dejte pozor, aby byla vaše pila šukalka vybavena funkcí předkmitu. Díky ní se pilový plátek pohybuje dopředu a dozadu během samotného řezání. Dochází tak ke snížení odporu a samozřejmě zpřesnění řezu. Z nejznámějšího příslušenství jmenujme třeba odsávání pilin, nástavce určené k vylamování třísek, vykružovací ramínko či paralelní vodítko a kufřík.

A kde pilu a příslušenství nakoupit? Podívejte se do pestré nabídky eshopu alfavaria.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *