Znáte balkonové okno? Má jiný význam, než si myslíte

Specifickým produktem pro náročné zákazníky, toužící po bohatém prosvětlení podkroví vyvedeném ovšem v co nejjednodušším a nejméně technicky náročném duchu, je balkonové okno.

Jde o inovativní a skutečně velké střešní okno, ve kterém otevřená křídla vytváří balkon. Zatímco horní křídlo se jednoduše otevírá výklopně vzhůru, to dolní po otevření vpřed umožní uživateli ničím nerušený přístup do vnitřku malého balkonu.

Něco navíc se starými známými výhodami

I tato okna jsou samozřejmě opatřena žádaným podpůrným mechanismem, umožňujícím udržet křídlo otevřené v jakémkoliv z dostupných úhlů od 0 do 45°. Horní křídlo lze navíc účinnou pojistkou zablokovat v poloze pootočené o 180°, což oceníte především při snadném umývání venkovní tabule.

Boční zábradlí balkonového okna je praktickým způsobem integrováno do spodního křídla a plynule se vysouvá během procesu otevírání při opačném pohybu se zase bezchybně zasune zpět, takže žádná část nevyčnívá nad úroveň střešní krytiny. Je ovšem pravdou, že toto řešení nenabízí daleka všichni výrobci balkonových oken. Jde o jakési BEST OF tohoto segmentu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Balkonové okno vás potěší po všech stránkách

V klidovém stavu je zábradlí balkonového okna překryto oplechováním, které ho chrání před znečištěním a působením vnějších vlivů. Obě křídla balkonového okna jsou již ve standardním provedení vybavena bezpečnostním dvojsklem nebo trojsklem.

A abychom nezapomněli, inovativní balkonové okno disponuje rovněž automatickou ventilační klapkou zajišťující přísun optimálního množství vzduchu. Díky tomuto postupu zavládne v podkroví příjemné mikroklima, což jde rozhodně ruku v ruce s žádanou úsporu energie. Nejenom, že do podkroví dostanete hodně světla, ale také ušetříte za vytápění nebo klimatizaci. A to se počítá.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.