Čistidla

Generální úklid domácích spotřebičů

V rámci generálního úklidu bychom neměli zapomínat ani na naše domácí spotřebiče. A pokud se spotřebičům budeme věnovat pravidelně, odmění se nám dlouhou životností i lepším výkonem.

Varná deska a trouba

Při čištění indukční nebo skleněné elektrické desky může velmi pomoct žiletka, kterou odolné nečistoty seškrábeme. Ovšem opatrně. Pak použijeme speciální čističe na varné desky a desky dočistíme. Tyto speciální čističe by sice neměly dělat šmouhy, ale stejně je dobré nakonec varnou desku přeleštit suchým hadříkem. Nejhůře se samozřejmě čistí sporáky plynové. Na ty je nejlepší použít čistič, který rozpouští mastnotu, někdy může pomoci i technický líh.  Co se týká pečící trouby, pokud máte samočistící troubu, máte o starost méně.  Pokud ne, opět pomohou speciální čističe nebo obyčejný ocet a citrónová šťáva, které naředíte vodou a můžete vesele čistit.  Ocet zároveň pomáhá i eliminovat pachy. Ocet s citrónem můžeme také využít při čištění ledničky.

Myčka a vodní kámen

Tvrdost vody v domácnosti většina z nás podceňuje.  Díky testovacím páskům na měření tvrdosti vody, však jednoduše zjistíme, zda je potřeba do myčky přidávat sůl nebo ne.  Podcenit bychom neměli ani pravidelné čištění sítka v myčce. Jednou za čas je dobré použít při mytí nádobí program s vyšší teplotou, aby se rozpustila i sazená mastnota. Díky tabletám a vyšší teplotě se myčka hezky vyčistí sama, ale i přesto, se najdou některé části myčky, které bude nutné očistit ručně, jako například gumové těsnění u dvířek.  To samé platí i u praček, ke kterým se však ještě přidá vyčistění zásobníku na prášek a aviváž.

Vysavač

Na vysavač se často zapomíná. Pravidelností by ale měla být výměna mikrofiltru. Plný sáček totiž snižuje výkonnost vysavače a naopak zvyšuje spotřebu, což určitě nechceme. V případě bezsáčkových vysavačů, filtr vyklepeme po každém použití, aby se zbytečně nezanášel a nesnižoval se tak jeho výkon.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *