Skořápka

Na co využít skořápky od vajec?

Pokud připravujete něco z vajec a plánujete jejich skořápku posléze vyhodit, ještě si to rozmyslete. Dnes vám totiž ukážeme, co vše se s nimi dá dělat. Mohou pomoci na mnoha místech. Například v koupelně nebo na zahradě. Pojďme se tedy na to podívat.

Čištění nádobí

První věcí je očista například váz. Ty se velmi složitě čistí, jsou úzké, a tak se na všechna místa nemůžete dostat pořádně. Navíc se na nic, i díky nedostupnosti, vytváří sedliny nečistot. Zkuste tento tip. Zalijte nadrcené skořápky citronovou šťávou. Tuto směs pak nechejte ve váze několik dní. Občas můžete tekutiny se skořápkami kroužením zamíchat. Poté ji vylijte a nahraďte ji teplou vodou. Skořápky si však umí poradit i s jinými problémy na nádobí. Například hrnky, které často používáte k pití čaje či kávy. Ty pak mají tmavé skvrny. I s těmi si poradí.  Naplňte je vodou a skořápkami a nechte přes noc.

Proti slimákům

Dalším využitím skořápek je využití na zahradě. Zde vás mohou u mnoha plodin štvát slimáci. Právě s nimi vám skořápky od vajec pomohou. Stačí jen rozdrtit tyto skořápky kolem stromů nebo rostlin, které jsou tímto plžem ohrožené. Složení skořápek jim totiž vůbec nevyhovuje a slimáci se proto přestanou v takových lokalitách vyskytovat.

Bělení prádla

Zní to zvláštně ale je tomu opravdu tak. Skořápky totiž pohlcují skvrny, čehož využíváme i při postupech dle prvního odstavce. Pokud máte doma zašedlé bílé prádlo nebo takové prádlo, které je potřísněno skvrnami, neváhejte a použijte skořápky. Nadrťte je a pár z nich dejte do tenkého textilního sáčku. Musí však dobře těsnit. Navíc můžete přihodit ještě nějaký ten plátek citronu. Poté již stačí, když sáček vložíte i s prádlem do pračky, a tu následně zapnete. Teplota 60° C by měla stačit. Uvidíte, že na bělosti vašeho prádla to ihned po vyprání poznáte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *