Závěsy

Změňte interiér, začněte závěsy!

Záclony a závěsy. To není jen nezbytný prvek, který rozptyluje sluneční svit a tlumí zvyku okolí. Jde i o módní doplněk a dekoraci interiéru. Pokud chcete nějak interiér změnit, ale na velké přestavby si netroufáte, zkuste změnit styl závěsů. I taková „maličkost“ udělá hodně!

Výška a šířka záclon a závěsů

Klíčové pro vás při koupi těchto nových doplňků interiéru bude zajisté správné měření. Musíte se tedy spolehnout na vaše přesné měření. Například výška je úplně nejdůležitější. Už při nákupu ji musíte znát. Na výběr máte z mnoha variant. Záclona bude jen k parapetu, bude až k radiátoru nebo bude dosahovat až na zem. Jano byste měli mít i o šířce. Šířku hlavně ovlivní styl nařasení. Pokud vyberete jednoduché záclony bez vzoru, pak se obvykle pořizuje dvojnásobek požadované šířky (tedy šířky okna). Bohatý vzor znamená menší nařasení. Do šířky pak zajisté musíte počítat i boky rámu okna. Pokud by záclony sem nedosahovali, bylo by okno opticky menší.

Styl vašeho interiéru

Rozhodovat bude samozřejmě i styl vašeho bydlení, a styl místnosti, ve které se budou nové závěsy či záclony nacházet. Tento atribut tak bude ovlivňovat jak výběr záclon, tak dekorativních závěsů. Můžete výběrem buď podpořit současný styl, nebo jej právě rozbít, trochu jej změnit. Při tom závisí hlavně na vašich preferencích.

Současné trendy

A jaké jsou současné trendy mezi záclonami a závěsy? Prvním trendem, který musíme zmínit je lehce ekologický důraz na zelenou až zeleně zemitou barvu. Dominují tedy hrubší závěsy s hnědou, zelenou a tmavě zelenou barvou. Současnost také ukazuje popularitu takových závěsů v kombinaci s ručním pletením a drobnými „chybkami“, které jim dodávají na autentičnosti. Druhý zmiňovaný trend je spíše opačný. Tedy někdy až pohádkově a kýčovitě luxusní závěsy a záclony. Třpytivé dekorace a nádech orientu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *