Tablety do myčky

Co všechno umí vyčistit tableta do myčky?

Napadlo vás někdy využít tabletu do myčky i jinak než jen pro umytí nádobí?  Tablety mají daleko více schopností, než se myslí.  Čistící tablety do myčky se dají využít v koupelně, při úklidu nebo i při praní. V dnešním článku se dozvíte několik tipů, jak můžete tablety do myčky použít.

Mastnota v kuchyni

Pokud se vám nechce složitě drhnout mastnota z trouby a dvířek, použijte na čištění trouby tablety do myčky.  Tabletu jen rozpustíte ve vodě a vytvoříte kaši. Houbičkou na nádobí pak kaši nanášejte na stěny trouby a dvířka. Nechte působit a nakonec jen střete.  Na celou troubu byste si měli vystačit se třemi tabletami.  Stejně tableta funguje i na připečený pekáč nebo formu.  Stačí pekáč nebo formu napustit vodou, dát do ní rozpustit tabletu do myčky a nechat přes noc působit.  Ráno pekáč jen omyjete.  Samozřejmě nádobí, které se do myčky dávat nesmí, tímto způsobem nečistěte!  Nádobí by mohlo díky soli v tabletách korodovat nebo se jinak poškodit.

Zanesená pračka

Usazeniny v pračce je také možné odstranit právě díky tabletám do myčky. Výhodou je, že tablety nepění a poradí si i se zanesenými trubkami.  Na čistění pračky budou stačit dvě tablety, které hodí do bubnu pračky a nastavíte dlouhý program na bavlnu. Tablety se tak celé dokonalé rozpustí.  Tablety můžete použít i při praní mastných kuchyňských utěrek.  Do várky takto špinavého a mastného prádla hodíte jednu až dvě tablety a zvolíte nejdelší program teplotou nad 40°C.

Usazeniny na WC nebo v umyvadle

Nedaří se vám pořádně vyčistit usazeniny z toalety. I v tomto případě mohou pomoci tablety do myčky.  Hoďte tablety do vody v toaletě a nechte působit přes noc. Stejně to platí i na usazeniny v dřezu nebo umyvadle.  Dřez nebo umyvadlo jen napusťte vodou, přidejte tabletu a opět nechte přes noc působit.  Pozor si však musíte dávat na umyvadla s kovovými výpustěmi. Ty jsou totiž na soli v tabletě citlivé a kovové výpustě by mohly začít reznout.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *