Podlaha

Zkuste netradiční materiály pro vaši podlahu

Pokud plánujete dělat podlahu ve vašem bytě nebo domě, určitě se nezaměřujte jen na tradiční materiály, jako je plovoucí podlaha nebo parkety. Zkuste i mnohem zajímavější materiály. Například lappatovou dlažbu nebo tkaný vinyl. Na ty a další materiály se dnes společně podíváme.

Tkaný vinyl

Nejprve se podíváme na tento materiál. Na první pohled vypadá jako koberec, avšak při bližším pozorování přijdete na to, že jde o vinylovou pryž s jádrem ze skleněných vláken. Tento materiál se vyrábí tak, že se vlákna splétají na stavech a poté se za vyšších teplot zalisují. Výsledek je pak velmi zajímavý. Vzhled koberce s výbornými vlastnostmi vinylu. Pro koho je tento materiál určen? Určitě najde zastání u těch, kdož preferují modernější styl, ale zároveň by chtěli koberec v interiéru. Navíc je tu tkaný vinyl pro všechny, kdo by rádi kobercem ozdobili podlahu místnosti, avšak nechtějí se věnovat velkou pozornost standardní údržbě koberce.

Lappatová dlažba

Že jste nikdy o tomto materiálu neslyšeli? Má výborné vlastnosti. Dobře se udržuje a je odolná proti vnějším vlivům. Navíc dlažbě nevadí ani voda. Využijete ji v předsíni, kuchyni nebo vstupních halách a koupelnách. Svůj název nese dlažba od techniky lappato. Tedy od zušlechťování povrchu jednotlivých dlaždic nepravidelným odlešťováním. Dlaždice mají tak jedinečnou matnou strukturu. Tyto dlaždice nejvíce vyniknou na podlahách, ale můžete je použít i na stěny. Vždy raději volte větší prostory. Když na dlaždice dopadá světlo ukazují jedinečnost svého povrchu.

Organické a ekologické materiály

Mnoho firem také nabízí podlahy z ekologických a organických materiálů. Na současném trhu se objevují takové materiály, které jsou ekologické a zároveň i výhodné pro uživatele. Jde totiž o podlahy z vysoce odolných materiálů a z materiálů, které jsou velmi jednoduché na údržbu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *