Koberec

3 tipy pro efektivní nákup koberce

Koberce byly, jsou a budou nedílnou součástí mnohých domácností. Jejich nákup není ani v současné době mnohých tvrdých podlahových krytin ničím výjimečným. Není se čemu divit, protože koberce disponují několika přednostmi. Jsou příjemné na došlap, vzhledově originální a samozřejmě poskytují i teplo od nohou. Pokud se aktuálně chystáte k pořízení nového, jste na správné adrese. My vám v následujících řádcích dáme celkem 3 užitečné tipy pro nákup.

Kusové, nebo celoplošné?

Tuto otázku si zodpovězte jako první. V minulosti se prosazovaly především celoplošné koberce pokrývající kompletně celou podlahovou plochu dané místnosti. Dnes se už spíše volí kusové variace. Působí spíše jako skvělý doplněk plovoucí podlahy nebo dřevěného povrchu. Kombinovat lze kusové koberce i s vinylem. Jedná se o skvělý bytový textil, který vypadá moc hezky a je samozřejmě i v daném prostoru funkční.

Materiál v hlavní roli

Určitě dbejte i na materiál, z něhož je koberce vyroben. Obecně lze rozdělit materiály na přírodní a umělé. Z přírodních variací se nejčastěji prosazují ty z rostlinných vláken. Patří mezi ně třeba mořská tráva, kokos, sisal a mnohé ostatní. Z umělých vláken se nejčastěji prosazuje polyamid označovaný také jako nylon. Typický je hlavně vysokou pružností a maximální výdrží. Jinak je oblíbený i polypropylen. I levné koberce z tohoto materiálu vypadají také skvěle.

Unikátní design

Vzhled koberce je velmi důležitý. Vždyť právě zejména ty kusové většinou vypadají perfektně. Rozmyslet si je zapotřebí také to, jestli půjdete do klasického koberce, nebo naopak do ruční práce. Ta bude pochopitelně mnohem dražší. Odměnou vám ale bude originalita. Ať už sháníte jakýkoli bytový textil, a to třeba i levné povlečení, podívejte se do eshopu vesna.cz. Určitě tady najdete cokoli, co aktuálně potřebujete.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *