Kuchyně 2019

Kuchyně a trendy 2019

Módním trendům podléhá úplně všechno a ani kuchyně nejsou výjimkou. Trendů se však nemusíte striktně držet, berte je spíše jako inspiraci. Vyberte si takové věci, které se vám líbí a které jsou nadčasové.

Trendy barvy v kuchyni

Z hlediska nadčasovosti je jistě obtížné konkurovat bílým kuchyním, ale momentálním trendem jsou právě naopak tmavé tóny. Pro koho by černá nebo antracitová barva byla moc tmavá, může ji odlehčit pastelovými barvami třeba pudrově růžovou.  Kombinace dvou barev jsou totiž rovněž v kurzu, jelikož slibují oživení daného prostoru. U dekoru se stále drží dekory napodobující dřevo, pak beton nebo kámen. Především v industriálních kuchyních je beton skvělou volbou, často dřevodekorem. Povrch nábytku lze ještě zvýraznit sklem, mramorem nebo kartáčovanou mosazí i to je v souladu s aktuální módou.

Styly v kuchyni

Momentálně se preferují především dva styly v kuchyni a to již zmiňovaný industriální styl, ale v jemnější podobě než dříve a také venkovský styl.  K industriálnímu stylu se k celkovému doladění hodí otevřené kovové regály a další menší detaily, jako jsou úchytky nebo vodovodní baterie až minimalistického stylu. Venkovský styl je zase naopak romantický, ale ne přeslazený. Odkazuje na Anglii a Francii.

Materiály pracovní plochy

Co se týká materiálů pracovních ploch, v kuchyni jsou v oblibě nyní kompaktní materiály neboli vysokotlaké lamináty se skvělými mechanicko- fyzikálními vlastnostmi. Oblíbené jsou i umělé kameny, které se dají kombinovat se dřevem, nerezem, sklem a dalšími podobnými materiály. Takové materiály se dají snadno zpracovat a díky napojení bez spár je možné mít dřez ze stejného materiálu. Zapomenout nesmíme ani na nestárnoucí keramiku v moderní podobě. V pozadí nezůstává ani kování, které by mělo mít hlavně pohodlné ovládání, vždy tak aby nehrozilo ani při otevřeném stavu poranění. Otevírání se tak preferuje designově čisté a dotykové, mechanické nebo elektronické.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

1 komentář

  1. Dusan Odpovědět

    Do aktuálnych trendov by som zaradil aj výsuvný digestor z pracovnej dosky. Minimalistické a v celku efektívne riešenie, ak nechcete zabudovávať komínový typ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *