Zima ještě nekončí. Vyzkoušejte babské rady, jak se zahřát

Zimní měsíce sice podle kalendáře pomalu končí, ale teploty jsou stále velmi nízko. Jistě tak oceníte několik praktických rad, jak se efektivně zahřát. Jde o osvědčené babské rady, u kterých rozhodně nesáhnete vedle.

Přidejte polévky do jídelníčku

Jedno z nejlepších jídel pro zimní měsíce? Rozhodně vydatné polévky, které zasytí. A existuje jich opravdu celé množství, takže si budete moci vybrat takovou, jaká vám nejvíce chutná. Skvělou volbou jsou vydatné vývary doplněné o zeleninu a nudličky. Pořádnou porci vitamínů zase získáte například z dýňového krému či podobných polévek.

Koření pro zahřátí

Jestli je vám zima a nechcete zbytečně přetápět místnost, může vám pomoci koření, s jehož pomocí dosáhnete zahřátí zevnitř. Skvělou službu udělá například křen. Ten můžete přidat do salátů, pomazánek a nejrůznějších pokrmů. Kromě křenu jsou na zahřátí také dobrým tipem skořice nebo zázvor. Podpoří činnost organismu, což může mít vliv nejenom na tepelný komfort, ale také na celkovou činnost imunitního systému. Hlavně u zázvoru také platí, že se vyplatí mít přes zimu doma čerstvý. Bez větších problémů vydrží a při použití nabídne maximální množství účinných látek. Pro efektivní nakopnutí organismu si můžete připravit i smoothie nebo šťávu s kouskem zázvoru.

Foto: Pixabay

Nezapomeňte na pořádné oblečení

I když sluníčko za oknem láká k nošení lehčího oblečení, je stále potřeba myslet na opravdu teplé oblékání. Jednou z důležitých rad je dostatek vrstev oblečení. Lépe se tak udržíte v teple a při oteplení během dne dokážete snáze korigovat množství oblečení, které máte na sobě. Pokud bude větší zima s teplotami pod bodem mrazu, zaměřte se hlavně na nohy, ruce a na hlavu, kde dochází k tepelným ztrátám a často se jedná o části těla, které je obtížné pořádně zahřát.

Zdroj: ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay