Plíseň

Zbavte se strašáka v interiéru: Jak na plíseň na zdi

Když se objeví typické tmavé skvrny na zdi, mnozí majitelé domácností propadají doslova v paniku. Není se čemu až tak divit, jelikož plíseň na zdi dokáže napáchat nepříjemnou neplechu. I proto není od věci podívat se, jaký přípravek proti plísni na zdi dokáže co možná nejlépe účinkovat, případně jaké techniky je třeba zvolit, nebo jak odstranit plíseň na zdi. Možností je poměrně hodně, a tak se na ně soustředíme mnohem podrobněji. I díky tomu získáte zajímavé informace, jež vám mohou pomoct.

Optimální vlhkost v bytě

Hlavní příčinou vzniku plísní v interiéru je nadměrná vlhkost. Právě ona se nejvíce podílí na jejich vzniku a tom, že dokážou v interiéru bez větších problémů existovat. Ideální vzdušná vlhkost ve vnitřních prostorách domu či bytu by se měla pohybovat v rozmezí od 50 do 60 %. Jestliže zateplíte fasádu, mohli byste jejich vzniku efektivně předejít, nesmíte ale dům takzvaně udusit. Nejvhodnější je také obstarat si prostředky proti houbám, bakteriím, mechům a jiným jednoduchým organismům.

Absorpční přístroje mohou být efektivní

Jestliže máte doma plísně, pak si pořiďte absorpční přístroje, které představují moderní řešení pro jejich odstranění. Pomocí vlhkoměru si zjistěte, jak to vypadá s vlhkostí v jednotlivých místnostech a následně pak můžete absorpční přístroj použít. Jen si dejte pozor na to, ať to s vysoušení nepřeženete. Suchý vzduch také není dobrý, jelikož se v místnostech bude hůře dýchat a může se objevit suchý kašel.

Rychle a efektivně s dezinfekčními prostředky

Nejčastěji dochází k likvidaci plísní za pomocí dezinfekčních prostředků. Postižená místa velmi jednoduše a rychle postříkáte přípravkem, který se nechá několik minut působit. Pak se vše už jen setře navlhčeným hadříkem a máte vyhráno. Jinak není od věci volit i jiná řešení. V kuchyni vás vlhkosti zbaví digestoř a v jiných místnostech není od věci pravidelně větrat. Občasné tepelné ztráty nejsou nic tak strašného.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *