Zbavte se myší — V případě, že použijete toto řešení, budou mít na paměti, že se nemohou vrátit

Myš - hlodavec

Pokud máte dům, určitě jste se s tímto problémem již setkali. Myši v domě dokáží napáchat velké problémy. Přenášejí nemoci, koušou nábytek a kabely a přisávají se na naše zbytky jídla. A pokud v domácnosti vidíte myš, pravděpodobně se jedná o rodinnou invazi. Jaký je dokonalý způsob, jak se jich zbavit, než provést běžný generální úklid?

Dávejte pozor, abyste objevili všechny cestičky

Pokud nemají kudy přijít, neobjevíte je. Zejména před zimou buďte opatrní, myš potřebuje pouze skromný otvor, aby se dostala do domu. Sebemenší úniková skulinka je nebezpečná. Utěsněte jejich přístupové cesty, prolezte celý dům a zkontrolujte všechny otvory, které by mohly využít k vniknutí do domu.

Využijte bylinky

Zabraňte myším, aby se k nim dostaly pomocí bylinek. Vyrobte si vlastní repelent z máty a vody a nastříkejte ho do míst, kde máte podezření, že se myši ukazují. Mezi další bylinky, které myším vadí, patří heřmánek, levandule a kerblík. Nesnášejí také česnek.

Vytvořte si jed na myši

Mezi razantní strategie patří trávení myší škodlivými látkami. V případě, že máte správné přípravky doma, nemusíte je zbytečně kupovat.

Nachystejte si:

  •       2 polévkové lžíce mouky
  •       1 lžičku prášku do pečiva
  •       1 lžíci cukru
  •       4 lžíce solených arašídů
  •       2 lžíce zubní pasty
  •       Smíchejte vše dohromady a vypracujte těsto a vytvarujte z něj malé kuličky. Když je myš pozře, uhyne.

Pořiďte si kočku

Kočka na lovu
Zdroj: Pixabay

Ne každá kočka honí myši, ale naštěstí většina z nich ano. Normální domácí kočka, jejíž instinkty fungují tak, jak mají, myši skutečně honí. Tam, kde žije více koček, se běžně nevyskytují. Stačí, aby myš kočku ucítila, a už se přesune jinam.

V případě, že nic nefunguje

Myši jsou v domě neustále a nic nezabírá? V tu chvíli byste měli sáhnout po klasických pastičkách. Umístěte je na místa, kde se myši prokazatelně vyskytují. Umístěte do nich chutné nástrahy, jako jsou ohřáté vnější strany chleba, sýr nebo ořechy. Myši se budou snažit objevit cestu k této pochoutce a váš problém bude vyřešen.

Zdroje info: ireceptar.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay