Jak na vnitřní uspořádání šatní skříně

Šatní skříň

Vzhledem k tomu, že především v panelákových bytech není možnost prostorné šatny, je potřeba dobře zvážit vnitřní uspořádání šatní skříněšatní skříně. Základem jsou samozřejmě police a šatní tyč na šatní ramínkašatní ramínka. Správné vnitřní uspořádání šatní skříně dokonale využívá všechen dostupný prostor. Již dávno je pasé, že vnitřek skříně tvoří několik polic a jedna šatní tyč. Pořídíme-li si moderní kousek, můžeme jej postupně dovybavit šikovnými vychytávkami, které nám zvětší ukládací prostor.

Vnitřní výbava šatní skříně

Šikovnými pomocníky jsou výsuvné police a zásuvky, které tvoří základ úložného prostoru. Na dno skříně můžeme umístit krabice a úložné boxykrabice a úložné boxy. K dostání jsou i speciální druhy držáků, které jsou určené pro kalhoty, kravaty nebo šátky. Ničím neobvyklým nejsou ani speciální výsuvné držáky na obuv. Praktické je i osvětlení vnitřního prostoru.

Šatní tyč

Ta nesmí chybět v žádné šatní skříni. Díky šatním ramínkům na ni zavěsíme košile, šaty, ale i svetry nebo kabáty. Základ představuje jednoduchá tyč vestavěná. Modernějšími variantami pak jsou tyče výsuvné nebo sklopné. Ty se hodí do vyšších částí skříně.

Šatní skříňFoto: Pixabay

Policový systém

Ten představují jak police, tak zásuvky a šuplíky neboúložné boxyúložné boxy. Některé modely opět disponují výsuvnými variantami. Zásuvky jsou vhodné pro menší kousky oblečení. Pro lepší přehlednost do nich můžeme pořídit různě velké a členěné rozdělovače nebo přihrádky vyrobené z látky nebo jiných materiálů. Velice snadno tak roztřídíme jednotlivé kousky oblečení. Sezónní oblečení ukládáme do horních částí skříní, které jsou hůře dostupné. I tady poslouží úložné boxy. Jsou praktické a umožňují snadnou manipulaci. Na uložené oblečení se tak nebude prášit.

Drátěné systémy

Jedná se o různé zásuvky nebo košíky, které nahradí šuplík. Jsou přehlednější a dají se použít jak na oblečení, tak i na obuv. V nabídce nalezneme různé velikosti i rozmanité tvary.

Zdroje info: finecase.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.