Jaké možnosti přináší podzimní grilování?

Příchod chladnějšího počasí, který zpravidla nastává počátkem září, bývá pro mnohé z vás signálem k úklidu venkovního nábytku a zahradního grilu. Možná je to škoda, protože i na podzim se dá venku stále ještě pobývat. A hlavně si můžete udělat skvělé pokrmy na ohni a grilu. Zvláště tehdy, když použijete sezónní potraviny.

Pochoutky z vlastní zahrádky

Zahradní grily se dají používat prakticky celoročně, takže je nemusíte schovávat hned, jak venku nepanují zrovna vysoké teploty. Máte-li na pozemku terasu, altán, potažmo jiný přístřešek, o to je situace snazší, nemusíte se ohlížet ani na případné dešťové kapky.

Na podzim je vhodné dát na gril takřka vše, co vám dozrálo na zahrádce. Typicky jde například o brambory. Použijete-li třeba klasický gril na dřevěné uhlí, získáte v nich perfektní přílohu, jež bude mít právě od uhlí příjemnou kouřovou příchuť. Naprostou delikatesou jsou pak brambory, na které použijete zahradní ohniště s grilem.

Maso

Velmi atraktivní pokrmy na podzim samozřejmě stále představují masa. Na gril se v chladnějším období hodí především tučnější kousky, alespoň se váš organismus připraví na zimní teploty a získá více energie. Neuškodí ani trochu pikantnější marinády.

Grilovací jehlyFoto: Pixabay

Houby

Jste-li vášnivými houbaři, máte většinou právě na podzim doslova žně. Houby se přitom dají zpracovat mnoha způsoby. Někdo je nakládá, aby je mohl používat celoročně, ovšem nejlepší je zužitkování hub ihned po jejich sběru. A gril v tomto ohledu bude velkým pomocníkem.

Pokud jde o houby, grilujte především větší kousky. Zbavte je nožiček a jejich hlavy nakrájejte na silnější plátky. Použít k nim lze jen obyčejné koření, tedy sůl, pepř či papriku, ale také lehkou marinádu, která jim dodá nevšední chuť. V každém případě mohou být houby z grilu perfektním doplňkem vašeho jídelníčku.

Zdroj: https://www.avenberg.cz/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.