Zažloutlé skvrny na polštáři zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Pomůže vám saponát

Polštáře

Zažloutlé skvrny na polštáři zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Pomůže vám saponát. Na polštářích se časem mohou objevit nevzhledné žluté skvrny. Běžné prací prostředky na ně nemusí být vždy účinné, a proto je třeba sáhnout pro pomoc běžného domácího prostředku: saponátu na mytí nádobí.

Protřepejte a opláchněte

Než se pokusíte skvrny odstranit, začněte tím, že polštář pořádně protřepete, abyste odstranili uvolněné peří a chmýří. Poté povlak na polštář opláchněte ve studené vodě, abyste odstranili veškeré povrchové nečistoty.

Roztok na mytí nádobí

Jedním z nejúčinnějších způsobů boje proti žlutým skvrnám na povlacích na polštáře je použití tekutého roztoku na mytí nádobí. Zde je návod, jak postupovat:

Složení:

  • 0,5 polévkové lžíce tekutého prostředku na mytí nádobí
  • 1 litr teplé vody

Smíchejte 0,5 lžíce prostředku na mytí nádobí s 1 litrem teplé vody, ponořte povlak do roztoku a zajistěte, aby byl zcela ponořený. Nechte ho namočený přibližně jednu hodinu a občas vodu promíchejte, abyste podpořili odstranění skvrn. Po namočení povlak na polštář důkladně opláchněte čistou vodou, abyste odstranili veškeré zbytky mýdla. V případě potřeby můžete tento postup u odolných skvrn opakovat.

Polštáře

Foto: Pexels

Prášek, mýdlo na nádobí, bělidlo a roztok boraxu

Další účinná metoda spočívá v použití kombinace běžných čisticích prostředků pro domácnost, které vytvoří silný roztok odstraňující skvrny. Potřebovat budete následující:

  • 1 šálek prášku na praní prádla
  • 1 šálek mýdla na nádobí
  • 1 šálek bělidla
  • 0,5 šálku boraxu
  • dostatečné množství vody k vytvoření roztoku

Ve velké nádobě smíchejte 1 šálek pracího prášku, 1 šálek mýdla na nádobí, 1 šálek bělidla a 0,5 šálku boraxu. Postupně přidávejte vodu a míchejte, dokud nedosáhnete dobře promíchaného roztoku. Do tohoto roztoku ponořte povlak na polštář a nechte jej delší dobu namočený, nejlépe přes noc nebo alespoň několik hodin. Po namočení vyjměte povlak na polštář z roztoku a vložte jej do pračky. Povlak na polštář vyperte jako obvykle v pračce. Nezapomeňte se řídit pokyny pro péči uvedenými na štítku povlaku na polštář.

Tableta do myčky nádobí

Šikovným nástrojem pro odstranění žlutých skvrn z povlaků na polštáře může být překvapivě také tableta prostředku na mytí nádobí. Zde je návod, jak ji použít:

  • Před praním jednoduše vložte tabletu prostředku na mytí nádobí do pračky spolu s povlakem na polštář.
  • Pračku spusťte jako obvykle.

Tato metoda může být obzvláště účinná při odstraňování odolných skvrn a rozjasnění povlaků na polštáře.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/461390-experti-vysvetluji-jak-odstranit-zlute-skvrny-z-polstare-jde-o-malo-znamy-trik, https://www.vanishinfo.cz/novinky-a-clanky/pod-perinou/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.