02_zavesny

Závěsný nábytek jako řešení problémů s místem

Místa není nikdy dost. Staré moudro praví, že neexistuje tak velký interiér, aby časem nešel zaplnit věcmi potřebnými, i těmi nepotřebnými. Boj s nedostatkem prostoru je zkrátka věčný a hodí se v něm každá zbraň a každá pomoc. Existuje nespočet rad a možných řešení. Jedním z nich je využít v maximální míře závěsného nábytku, který umožní maximálně efektivní využití toho prostoru, který k dispozici máme.

Co se rozumí pod pojmem závěsný nábytek

Definice závěsného nábytku je jednoduchá, jedná se zkrátka o nábytek, který se připevňuje na zeď. Díky tomu lze využít prostor ve vyšších výškách a uvolnit tím prostor v dolní části. Ten tak lze využít jinak. Výsledkem je zkrátka mnohem lepší využití prostoru a faktický nárůst jeho kapacity.

Do vyšších poloh je ideální přesunout především úložné prostory, pod nimi pak vznikne místo na sedačku, stůl, anebo třeba na postel. Uplatnění najde závěsný nábytek v malých bytech, ale nejen tam. Jeho výhody se ziskem dalšího prostoru navíc nekončí.

Závěsný nábytek významně usnadňuje vytírání a celkovou údržbu interiéru, stejně jako se snadno udržuje i on sám. Závěsný nábytek navíc neničí podlahu. Přitom je však třeba dávat samozřejmě pozor na to, aby jej unesla i stěna, na kterou jej budeme montovat. Zvláště sádrokartonové příčky toho opravdu mnoho neunesou.

01_zavesny

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kde a jak lze závěsný nábytek využít?

V obývacím pokoji je možné ze závěsných prvků vytvořit celou obývací stěnu. Zeď je v dnešní době i prostorem, na němž bude umístěna televize, dohromady tak většinou celé řešení funguje dobře. V předsíni vládnou sice vestavěné skříně, ale i v jejich konkurenci si závěsný nábytek najde své místo – věšáky, dělící systémy atd.

V dětském pokoji je místa také potřeba opravdu hodně. Skříňky, poličky, nebo třeba ukládací pytel visící ze stropu. Skvěle vypadá závěsný nábytek také v koupelně. Nemusíte se přitom bát, že by byl problém sehnat závěsný nábytek v takové podobě, jakou vyžaduje zbytek interiéru, nabídka na trhu je široká a vy si budete vybírat z mnoha a mnoha materiálů, barev a povrchových úprav.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *