Čištění zrcadla novinami

Použití přípravku na sklo při leštění zrcadla a další omyly

Snažíte se vyleštit zrcadlo, ale příliš se vám to nedaří. Naopak se na jeho povrchu vytváří nevzhledné šmouhy, jichž se nelze jen tak jednoduše zbavit? Pokud ano, nejspíše děláte některou z nejčastějších chyb, jichž se může člověk při této činnosti dopustit. My se v následujících řádcích právě na tyto omyly podíváme podrobněji. Možná sami uvidíte, že se některý z nich děje i u vás.

Mokré zrcadlo nevyleštíte

V první řadě je zapotřebí zrcadlo kompletně osušit. Mokrý povrch totiž zrovna dvakrát optimální pro leštění není. Důkladné osušení je tedy na místě. Pozor také na to, aby se voda nedostala za hrany zrcadla, mohla by ho poškodit. Ideální je využití speciální vaty určené právě na zrcadla. Bez problémů zrcadlo vyleštíte nasucho. Jinak je zapotřebí dát pozor také na případné zapaření, ke kterému může dojít třeba tím, že je v koupelně voda a vyšší teplota.

Zrcadlo v koupelně

Zrcadlo v koupelně: Zdroj obrázku Pixabay.com

Noviny a papíry zrcadlo nevyleští

V každém případě nevěřte babským radám, které k takovémuto čištění zrcadla přímo vybízejí. Noviny ani jiný zmuchlaný papír na zrcadlo nepatří. Možná se to nezdá, ale na papíře vznikají ostřejší hrany, jež mohou zrcadlo nenávratně poškodit. Podobně jsou na tom i abrazivní čisticí prostředky, jež povrch zrcadla také jednoduše poškrábou. Výborné jsou hadříky z mikrovlákna a podobných materiálů.

Přípravky na sklo napáchají spíše škodu

Jestliže máte doma přípravek na čištění skla, pak jej určitě neaplikujte na zrcadlo. Sklo a zrcadlo nejsou totéž. Chemikálie, jimiž se čistí sklo, mohou zrcadlo totálně poničit. Často se jedná o různé přípravky na chlorovém základě. Chlor dokáže udělat takzvanou černou hranu, což je bezesporu velmi nepříjemné. Takto poškozené zrcadlo pak vypadá hrozně a s nějakým elegantním designem má pramálo společného.   

Čištění zrcadla novinami: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *