Úklid

Netradiční způsoby generálního úklidu

Pokud plánujete takzvaný generální úklid vašeho domu nebo bytu, pak pro vás máme pár tipů. S jejich použitím bude váš úklid vysoce efektivní a jeho účinky vydrží o to déle. Tak pojďme na to!

Jak čistit čalouněný nábytek? Octem!

První tip se bude týkat čalounění nábytku. Jeho údržba není zdaleka tak lehká. Proto vám představujeme pomocníka, který vám s čištěním čalouněného nábytku pomůže. Je to obyčejný ocet – surovina, kterou máte určitě všichni v domácnosti. Jak jej tedy správně použít? Smícháte ocet s vodou. Konkrétně jednu lžičku octa na litr vody. Poté již stačí roztok využít k umytí čalounění pomocí hadru. Zašlý materiál se rozzáří a opravdu prokoukne.

Zářící okna? Pudink!

Teď si myslíte, že jsme se asi zbláznili. Opak je však pravdou. Jakkoli šíleně to zní, jde o trik, který není nijak neznámý. Prostě využijte k umytí oken pudink. Jak? V pěti litrech vody, jejíž teplota by měla být přiměřeně vlažná, rozmíchejte jeden prášek vanilkového pudinku. Následně s takto vzniklou tekutinou umyjte okna a k přeleštění použijte standartně buď noviny, nebo třeba papírové utěrky. Uvidíte, že okna budou jasnější a budou více zářit.

Zrcadlo myjte černým čajem

Možná máte také problémy se zaprášenými nebo čmouhami pokrytými zrcadly. Jak na tento problém vyzrát? Použijte neslazený roztok z černého čaje! Umyjte je tímto čajem a poté přeleštěte jelenicovou kůží nebo novinami. Uvidíte, že zrcadlo se bude lesknout jako ještě nikdy.

Solí proti špinavé troubě!

Poslední tip se bude věnovat čištění trouby. Znáte to. Dokáže být plná mastnoty a nečistot. S těmi si však poradí jedna z nejobyčejnějších kuchyňských surovin – sůl. Jak? Místa, kde se nachází nečistoty, kterých se chcete zbavit, zasypte solí. Poté nechejte troubu trochu rozehřát. Jakmile bude mít požadovanou teplotu, setřete místa hadříkem. Sůl by s sebou měl vzít i mastnotu a nečistoty.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *