Zateplovací vata a její vlastnosti

Zateplení interiéru domu je dnes pro většinu stavebníků jakousi samozřejmostí a není možné jej nijak podceňovat. Pokud chcete zateplit opravdu kvalitně, pak musíte myslet na výběr spolehlivé zateplovací vaty. Její výběr je dnes docela složitý, jelikož figuruje v nabídce celé řady dodavatelů. I proto je nezbytné vsadit na toho nejlepšího, který dokáže vatu nabídnout jednak ve vysoké kvalitě a jednak za co nejvýhodnější ceny. Podívejme se tedy na hlavní aspekty výběru minerální vaty určené k zateplení interiéru.

Nezbytné tepelně izolační vlastnosti

Hodně důležité jsou u minerální vaty především tepelně izolační vlastnosti. Hlavním ukazatelem je především tepelná vodivost. Ta by se měla pohybovat od λ = 0,030 – 0,04 (W/mK). Minerální vata musí v každém případě odpuzovat vodu. Levné náhražky mohou být minimálně voděvzdorné, což zapříčiňuje vlhnutí zdiva a zadělání si na velké potíže při pozdější stavbě. Vata nesmí v žádném případě měnit svůj tvar. Minerální vata vám také pokryje hluk z okolních pater anebo místností. Záleží samozřejmě na tom, jakou vrstvu minerální vaty použijeme.

Další výhody minerální vaty

Minerální vata nabízí i celou řadu dalších nesporných plusů. Důležitá je hlavně její nehořlavost a také možnost eliminace výskytu bakterií, plísní a hub v místě zateplení. U minerální vaty je skvělá i její komprimace do menšího tvaru. Díky tomuto faktu může být skvěle přemístitelná z místa na místo. Dovézt si tak domů několik balíků můžete pohodlně i ve vašem osobním vozu.

Značky minerální vaty

Pokud budete minerální vatu kupovat, pak nesahejte po nejlevnější variantě, ale orientujte se i podle značek. Ideální je třeba minerální vata Knauf. Poměr mezi cenou a kvalitou splní skvěle. Dále lze jmenovat minerání zateplení Isover a mnohé další.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *