světlo ložnice

Jaké má být koupelnové světlo

Světlo je v koupelně mnohdy důležitější, než je tomu u ostatního zařízení a jeho nákup by se proto zcela jistě neměl podceňovat. Možnosti pořízení koupelnového osvětlení se různí a každý člověk si do koupelny pořídí přesně takové světlo, které se mu bude z pohledu jeho vlastního vkusu nejvíce líbit. Je vcelku jasné, že zejména některá moderní světla ale dokážou z interiéru koupelny udělat velmi příjemné místo se vším všudy. Pokusme se tedy podívat na koupelnová světla jak z funkčního, tak i z designového pohledu. Zcela jistě se tak dostaneme k relevantním závěrům.

Klasické stropní koupelnové světlo

Asi nejčastěji je v koupelnách viděno standardní stropní světlo. To by mělo být vzhledem k přítomnosti vody v této místnosti uzavřené. Jinak je zapotřebí vybírat světlo i podle toho, do jaké míry je schopno osvětlit interiér koupelny. Volba žárovky by tedy měla být přiměřená intimnosti této místnosti. Pokud si v koupelně budete nutně potřebovat přisvětlit, pak tak můžete učinit světly, která jsou umístěna u zrcadla. Ta by měla být nepochybně ostřejší.

Zrcadlová koupelnová světla

Nejčastějším doplňkovým světlem v koupelně bývá to, které je určeno na přisvětlení u zrcadla. Právě tady potřebujete mít dostatečné množství potřebného světla, které by vám mělo pomoct v případě mnohých kosmetických úprav vaší tváře. Nad zrcadlo není špatné vybírat více žárovek, jelikož tak dosáhnete větší intenzity světla. V některých případech mohou být tato světla přímo integrována do těla samotného zrcadla.

Další světelné doplňky koupelny

Koupelna může být nasvětlena různě a není od věci volit ani některé další světelné doplňky do této místnosti. Jmenovat bychom mohli třeba moc hezká světla přímo do zásuvky. Zajímavě ale vypadají i led světla přímo ve sprše anebo ve vaně. Takto integrované osvětlení mohou obsahovat i koupelnové poličky a nábytek všeobecně. Možností je zkrátka celá řada.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *