IMAG0413

Vybíráme kvalitní postřikovač

Postřik trávníku anebo zahradních keřů či stromů je jakousi nezbytností pro každého majitele nemovitosti se zahradou anebo jen samotného zahrady či sadu. Pokud chcete postřik vyřešit co možná nejefektivněji, pak si samozřejmě pořídíte kvalitní postřikovač. Ten dokáže doslova divy a během několika málo minut budete mít vše nastříkáno a ošetřeno proti dotěrným nemocem anebo hmyzu či jiným nepřátelům vaší úrody. Nákup postřikovače může být poměrně složitý, jelikož na trhu je k dispozici celá řada modelů.

Nakupujte podle velikosti zásobníku

Velmi důležitá je u jakéhokoli postřikovače především velikost zásobníku na tekutinu. Pokud máte velkou zahradu anebo sad, vyplatí se zcela jistě opravdu velký zásobník, který budete mít umístěný přímo na zádech. Při stříkání se nikterak nenadřete a vše proběhne v maximálním možném pohodlí. Zcela jistě není od věci vybírat i menší zásobníky na poněkud méně rozlehlé zahradní prostory. Tady vám ruční postřikovač bohatě postačí.

Vybírejte dle účelu použití

Vybírat postřikovač je vhodné i na základě účelu jeho použití. Je jasné, že v případě stříkání na velkou plochu budete raději volit velký zádový postřikovač. Pokud budete stříkat stromky většího vzrůstu, pak je nezbytné vybrat takový, který bude disponovat dlouhou postřikovací tyčí. Ta bude schopna dosáhnout až do korun některých stromů a postřik tak bude efektivnější. Na obyčejné pokojové domácí rostliny vystačí klasický malý rozprašovač.

Návod na postřikovač nepotřebujete

Provoz postřikovače bude řešen na základě intuitivního řešení. Umět postřikovat umí každý. Stačí pouze pumpičkou dostat do interiéru tlakové lahve dostatečné množství vzduchu a následně již bude vše pod tlakem a postřikování může začít. Vzduch se pak vypouští přímo ventilem, který je za tímto účelem na samotném přístroji. Vše je jednoduché a praktické.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *