Polystyren

Zateplení fasád pěnovým polysterenem

Naopak je třeba říct, že se jedná o dnes již klasický proces. Česká republika z hlediska množství domů zateplených pěnovým polystyrénem dokonce vyniká nad ostatními. V roce 2015 spotřeba tohoto materiálu vzrostla oproti minulosti o celých 5 %. Češi nejčastěji zateplují právě pěnovým polystyrenem o různé tloušťce. Podívejme se tedy na některé jeho důležité charakteristiky. I tak se možná přesvědčíte o tom, že se jedná o velmi dobrou volbu.

Připravte se na zimu

Zateplení se v každém případě vyplatí. Polystyren dokáže dům efektivně chránit proti nízkým teplotám. V letním období zase izoluje, takže se nesetkáte s nějakým extrémním horkem, jako tomu bylo tradičně u zděných domů, jež prostřednictvím cihel dokázaly kumulovat teplo v maximálním možném množství. Zateplování starších budov je ale dnes jakousi samozřejmostí a třeba v rámci projektu Nová zelená úsporám lze všech řešit velmi rychle.

Pěnový polystyren se představuje

Pěnový polystyren označovaný mnohdy také jako extrudovaný, je v podstatě jedním z nejrozšířenějších tepelně izolačních materiálů na světě. Základem pro jeho výrobu je zpěňovatelný typ polystyrenu. K jeho vzniku dochází procesem suspenzní polymerace. Až 98 % jeho objemu tvoří vzduch, což se zdá prakticky nemyslitelné. Jedná se ale o realitu. Optimální je při použití jak na fasády, tak i na podlahy, stropy anebo jiná místa. Samozřejmostí je u něj absolutní zdravotní nezávadnost.

Základní výhody zateplení polystyrenem

Určitě není od věci shrnout všechny základní výhody použití pěnového polystyrenu. Jedná se o tyto devízy:

–          zvýší tepelnou ochranu objektu,

–          sníží možnost vzniku plísní,

–          sníží spotřebu energie na vytápění,

–          ochrání před okolním hlukem,

–          omezí respirační obtíže a onemocnění,

–          sníží teplotní dilataci,

–          prodlouží životnost zdiva.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *