Hydromasážní vana

Nákup nové vany: Co všechno je nutné brát v potaz

Krásná vana se spoustou funkcí se stává ozdobou a jakousi nosnou částí celé koupelny. Mnozí lidé sice její existenci nepovažují za nezbytnost. Chvíle strávené v horké vodě s vonnými esencemi, relaxační hudbou a dalšími prvky dokreslujícími klid a pohodu ovšem hovoří jinak. I proto neváhejte a do své nové koupelny si některý z modelů van pořiďte. Že nevíte, podle čeho se při nákupu orientovat? Nevadí. V následujících řádcích se na tuto nelehkou volbu zaměříme.

Volně stojící vana

Zdroj obrázku: koupelnovevybaveni.cz

Materiál v hlavní roli

V první řadě se vyplatí zaměřit se na materiál, z něhož je konkrétní vana vyrobena. K dispozici je jich v současnosti spousta.

Spíše designový luxus

Mezi designové materiály se řadí zejména dřevo, kámen, litý mramor, nebo dokonce sklo. Všechny mají ovšem společné pojítko spočívající ve vysoké ceně a ne příliš velké praktičnosti.

Tradiční smalt

Až do vynalezení akrylátu držela jasnou pozici jedničky smaltovaná ocel. Její dlouholetá životnost v kombinaci s bytelností a tuhostí jasně hovořila pro nákup takovéto vany. Naopak mezi nevýhody se řadí snadné odlupování povrchu, vyšší hlučnost a rychlý odběr tepla. Voda v ní rychleji chladne.

Nejmodernější akrylát

Úplně nejoblíbenější je v současnosti akrylátová vana. Nabízí hned několik velkých výhod, jimiž jsou:

–          rychlost zahřívání,

–          schopnost udržet teplo,

–          tvarová stálost,

–          zachování si tvaru,

–          neporéznost materiálu,

–          příjemný dotek,

–          snadná údržba,

–          antibakteriální vlastnosti.

Vybírat si lze dva typy akrylátu, extrudovaný a líný. Kvalitnější je určitě druhý jmenovaný, a to díky své vyšší mechanické i chemické rezistenci.

Rohová asymetrická vana

Zdroj obrázku: koupelnovevybaveni.cz

Tvar vany se odvíjí od prostoru koupelny

Máte prostornou koupelnu? Pak se jistě vyplatí vybrat vanu, která bude jejím středobodem. Její tvar může být jakýkoli, nicméně nejčastěji se volí moderní obdélník na nožkách. Není ale problém vybrat si klidně i nějaký asymetricky laděný model. Do malých koupelen se obecně doporučují menší rohové vany. Jejich rozměry se různí, přesto zaberou celý prostor rohu a ostatní místo zůstane v koupelně volné. U velkých koupelen jsou k vidění rohové vany také, nicméně jejich rozměry jsou větší a disponují i hydromasážními tryskami. Jen pro upřesnění, volit lze následující vany:

–          obdélníkové,

–          oválné,

–          rohové,

–          rohové asymetrické,

–          tvarově speciální,

–          hydromasážní,

–          volně stojící.

Rohová vana

Zdroj obrázku: koupelnovevybaveni.cz

Nezapomínejte na doplňky

Při výběru té správné vany si určitě dejte pozor i na doplňky, které k ní patří. Výbornou volbou jsou modely vyznačující se otvorem pro přítok vody. U mnohých provedení je také charakteristická příprava na vanovou zástěnu. Jestliže si budete chtít užívat ve vaně dokonalý luxus, nezapomeňte ani na hydromasážní trysky. Zejména velké moderní vany dokážou nabídnout maximální luxus. V kombinaci se speciálním koupelnovým rádiem si můžete užívat volných chvilek a vyhánět únavu z vašeho těla. Ať už potřebujete právě vanu nebo jakýkoli koupelnový nábytek, můžete si vybrat za výhodné ceny na koupelnovevybaveni.cz.

Zdroj náhledového obrázku: koupelnovevybaveni.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *