Žárový nástřik

Žárový nástřik strojních součástí se vyplatí

Povrch kovu je sice na první pohled hodně odolný, nicméně v mnohých podmínkách značně trpí. Není se čemu divit, jelikož hlavně v průmyslu existuje spousta přístrojů, jejichž součástí jsou kovové komponenty. Jejich ochranu dokáže velmi efektivně řešit žárový nástřik. Díky němu dochází ke vzniku funkčního povlaku schopného daný předmět dokonale ochránit. Hodně náročné provozní podmínky tak tímto způsobem ošetřené součástky dokážou přečkat bez jakékoli úhony. Jaké jsou výhody žárových nástřiků, v čem tkví jejich princip a jaká firma renovace strojních součástí nabízí? Na všechny tyto otázky vám postupně odpovíme.

Žárový nástřik

Zdroj obrázku: triboing.cz

Nejen efektivní ochrana povrchu

Moderní žárové nástřiky zajišťují nejen velmi efektivní ochranu výrobku. Prostřednictvím tohoto typu povlaku dokážete zvýšit technické parametry konkrétních výrobků. Samozřejmě se u nich zvyšuje jejich životnost. Dochází také ke snížení nákladů vznikajících při výrobě. Energetická náročnost výrobního procesu jde díky renovovaným kvalitním dílům dolů.

Maximálně funkční povlaky strojních součástí

Efektivní výroba strojních součástí se bez žárového nástřiku a vzniku funkčního povlaku neobejde. Postup lze využít jak při prvovýrobě, tak i při renovaci dané součástky. Nově vytvořený povlak dokáže zajistit:

–          rezistenci vůči mechanickému působení,

–          doplnění materiálu u výrobků na prvotní rozměr,

–          rezistenci vůči namáhání několika způsoby,

–          odolnost před korozí i oxidací,

–          další specifické fyzikální vlastnosti.

Žárový nástřik

Zdroj obrázku: triboing.cz

Jaký je princip aplikace žárového nástřiku?

Jedná se o proces, při němž se na povrch výrobku nanáší materiál v práškové podobě. Když dopadne na povrch, dokonale se jeho částice rozprostřou a rychleji tuhne. Následně vzniká zcela specifický povlak. Hodí se jak pro čerpací, tak i hydraulické systémy. Své využití najde v textilním, elektrotechnickém a chemickém průmyslu. Jestliže jste se rozhodli pro aplikaci žírového nástřiku, obraťte se na specialisty – TRIBO Engineering, s.r.o., certifikovaného prodejce známé švédské společnosti Alfa Laval. V jejím portfoliu najdete mimo jiné také pájené, nerezové či rozebíratelné deskové výměníky tepla a další sortiment.

Zdroj náhledového obrázku: triboing.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *