Studentský pokoj

Zařizování studentského pokoje

Chcete své děti ještě více podpořit v jejich studiu? Pořiďte jim komfortní studentský pokoj, ve kterém bude studium velká zábava. Estetický, útulný a hlavně praktický řešený prostor, ve kterém se dobře cítíte, dokáže člověka namotivovat k lepším výkonům. Na co byste tedy neměli při zařizování takového pokoje zapomenout?

Odlišnost od dětského pokoje

Od dětského pokoje malých dětí se ten studentský odlišuje hned v několika věcech. Pokoj by měl být více využitelný, neměl by sloužit jen pro studium, ale i pro volnočasové aktivity. Měli bychom tedy pokoj rozdělit na část relaxační a pracovní. V ideálním případě tyto dvě části na sebe plynule navazují. V pracovní části by neměl chybět psací stůl s dobrým osvětlením, pohodlnou židlí a nějakým úložným prostorem. Pracovní nebo chcete-li studijní část v tomto případě, by neměla obsahovat žádné rušivé prvky, jako jsou plakáty a podobně, které odvádí pozornost.

Klidová část

Klidová část je od toho, aby se zde odpočívalo a relaxovalo, nikoli pracovalo. Základem správného a kvalitního odpočinku je kvalitní postel, která má pro dítě/ teenagera vhodnou velikost. S rostoucím věkem také roste větší požadavek na soukromí, ale i prostor. Rozměr lůžka by tedy měl být alespoň 140 x200 cm. Spánek pro studenta je velmi důležitý, a proto  by se výběr postele a matrace neměl podcenit.

Barvy pokoje

Jestliže chcete klidovou část od pracovní oddělit, můžete využít třeba paravan, regál nebo japonské stěny. Dobré bude i oddělení daných částí jen barvou stěn. Výběr barvy pokoje nechte na dítěti, přece jen každému se líbí jiné barvy a jiné barevné kombinace. Malování pokojů však už předejte odborníkovi. Klidová zóna by, ale měla obsahovat aspoň jednu neutrální či studenou barvu jako například zelená. Naopak v části, kde potřebujete být aktivní, zvolte některou z teplých barev. Co se týká dětského/studentského pokoje a nábytku volte praktické řešení úložného prostoru podle možností pokoje. Studenti totiž potřebují větší šatní skříň nebo knihovnu oproti menším dětem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *