Studentský pokoj

Zařizování studentského pokoje

Chcete své děti ještě více podpořit v jejich studiu? Pořiďte jim komfortní studentský pokoj, ve kterém bude studium velká zábava. Estetický, útulný a hlavně praktický řešený prostor, ve kterém se dobře cítíte, dokáže člověka namotivovat k lepším výkonům. Na co byste tedy neměli při zařizování takového pokoje zapomenout?

Odlišnost od dětského pokoje

Od dětského pokoje malých dětí se ten studentský odlišuje hned v několika věcech. Pokoj by měl být více využitelný, neměl by sloužit jen pro studium, ale i pro volnočasové aktivity. Měli bychom tedy pokoj rozdělit na část relaxační a pracovní. V ideálním případě tyto dvě části na sebe plynule navazují. V pracovní části by neměl chybět psací stůl s dobrým osvětlením, pohodlnou židlí a nějakým úložným prostorem. Pracovní nebo chcete-li studijní část v tomto případě, by neměla obsahovat žádné rušivé prvky, jako jsou plakáty a podobně, které odvádí pozornost.

Klidová část

Klidová část je od toho, aby se zde odpočívalo a relaxovalo, nikoli pracovalo. Základem správného a kvalitního odpočinku je kvalitní postel, která má pro dítě/ teenagera vhodnou velikost. S rostoucím věkem také roste větší požadavek na soukromí, ale i prostor. Rozměr lůžka by tedy měl být alespoň 140 x200 cm. Spánek pro studenta je velmi důležitý, a proto  by se výběr postele a matrace neměl podcenit.

Barvy pokoje

Jestliže chcete klidovou část od pracovní oddělit, můžete využít třeba paravan, regál nebo japonské stěny. Dobré bude i oddělení daných částí jen barvou stěn. Výběr barvy pokoje nechte na dítěti, přece jen každému se líbí jiné barvy a jiné barevné kombinace. Malování pokojů však už předejte odborníkovi. Klidová zóna by, ale měla obsahovat aspoň jednu neutrální či studenou barvu jako například zelená. Naopak v části, kde potřebujete být aktivní, zvolte některou z teplých barev. Co se týká dětského/studentského pokoje a nábytku volte praktické řešení úložného prostoru podle možností pokoje. Studenti totiž potřebují větší šatní skříň nebo knihovnu oproti menším dětem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *