Zařizování koupelny – nejčastější chyby!

Dnes se podíváme na to, co je při zařizování koupelny nejdůležitější. Řekneme si totiž, jaké nejčastějších chyby dělají majitelé domů a bytů, při zkrášlování této místnosti. Ode dneška již neuděláte tyto obvyklé chyby. Podíváme se na oblast odvětrávání nebo kvality použitých částí. Pojďme tedy na to.

Začátek prací odpadem

Mnoho lidí se první vrhne do odpadu. Požádá instalatéra o vyvedení a až poté vybírají různý nábytek a spotřebiče. Jde však o častou chybu. Pokud zvolíte tento postup, akorát tak riskujete to, že nábytek vám nebude na odpad přesně sedět. Potom je již jediné řešení – nábytek zhotovený na míru. Správně by se tedy měly vybrat kusy nábytku a až poté s kvalitním instalatérem konzultovat podobu vyvedení odpadu. Stejně postupujte i u elektrických rozvodů. První vyberte zrcadla a skříňky s osvětlením, až poté řešte sítě.

Levné sifony i ventily

Asi každému přijde logické, že vanu nebo umyvadlo máme vybírat co nejkvalitnější. Vždyť v místnosti často zůstanou i desítku let. Co ale mnozí zanedbávají je kvalitní sifony a napouštěcí ventily. Jejich vlastnosti se však výrazně zhoršují s klesající cenou. Právě odolnost je jejich klíčový atribut. Stejně tak je důležitá jejich snadná omyvatelnost. Proto vybírejte i tyto části s pečlivostí a nebojte se trošku připlatit. Vyplatí se to.

Odvětrávání

Je také jedním z důležitých aspektů zařizování koupelny. Nemáte-li v koupelně okno, musí se odvětrávání řešit jinými způsoby. Potřebujete kvalitní ventilátor, který odsaje vlhký vzduch. Mnozí si však myslí, že jde o jediný požadavek při kvalitním odvětrávání. Není tomu tak. Neméně důležitá je i správná instalace a navržení vedení odsávaného vzduchu. Předejděte tomu, aby se vlhký teplý vzduch setkával s tím chladným z venku a kondenzoval. Kapky poté mohou stékat zpátky do vývodu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *