detsky-pokoj-pro-skolaka-black-pirate_ALDO_nabytek

Inspirace: zařizujeme klučičí pokoj

Zařídit dětský pokoj tak, aby se vaší ratolesti líbil, může být poměrně komplikované. O to těžší to může být, když zařizujete pokoj pro malého chlapce. V současné době však máte na výběr z mnoha designů veškerého nábytku, takže stačí do zařizování zapojit i budoucího obyvatele a máte vyhráno.

Zdaleka není pravda, že by na rozdíl od holek, klukům na designu pokoje nezáleželo. Výběr nábytku a doplňků se však nebude řídit barvou, ale spíše zájmy malého obyvatele. Jiný pokoj bude chtít fotbalista či hokejista, jiný fanda do aut a úplně jiný počítačový nadšenec.

Postel pro kluka

Bez ohledu na věk, postel bude jistě tím nejdůležitějším kusem nábytku. Vzhledem k možnostem, které vám designéři dávají, můžete pořídit opravdu cokoliv. Menší kluci si jistě náramně užijí postel ve tvaru lodi, která připomíná pirátský koráb nebo postel v kovbojském, hasičském či policejním stylu.

Pokud však máte doma malého závodníka, který se s tatínkem rád točí kolem aut, bude pro něj ideální volbou postel jako závodní auto. Pamatujte si, že designové postele jsou vhodné spíše do větších pokojů nebo do pokojíků, které obývá jen jedno dítě.

Takové postele mají jednu nevýhodu, i když je bude váš malý nezbeda milovat, postupně jim odroste, takže budete muset brzy pořizovat novou postel, která mu bude vyhovovat.

Při pořizování postele vždy dbejte na kvalitu materiálu i provedení. Jedině tak si můžete být jisti, že bude vaše dítě spát v bezpečí. Ověřte si, že při výrobě byly použity nezávadné materiály a nátěry a že mají výrobky certifikaci.

Zdroj obrázku: nabytek-aldo.cz

Malý pokoj pro kluka

Krásný dětský pokoj můžete vytvořit i v malém prostoru. Stačí si vybrat z široké nabídky patrových postelí. Prostor pod postelí může později sloužit jako šatna, úložný prostor nebo jako pracovní kout. Skvělé jsou patrové postele se skluzavkou, kde se kluci vyřádí i se svými kamarády. Prostor pod postelí pak mohou využít pro skladování sportovního náčiní nebo jako studijní kout.

Patrové postele se vám jistě budou hodit i v případě, že máte doma dětí víc. Bez ohledu na to, jestli to jsou kluci nebo holky.

Zdroj obrázku: nabytek-aldo.cz

Jaký vybrat nábytek do dětského pokoje pro kluka?

Ať se rozhodnete pro patrovou postel či designovou postel ve tvaru auta nebo lodi, myslete na to, že stylově sladěný musí být s postelí i ostatní nábytek. Zcela zásadní bude proto výběr skříní, komod, psacího stolu a dalších kusů nábytku.

Postupem času bude muset prostor pro hračky ustoupit učebnicím a sportovnímu vybavení a místo herního koutku budete zařizovat pracovní. S přibývajícím věkem kluci ocení, že nemají pokoj vymalovaný modře a že na zdech nejsou nakresleny postavičky z dětských seriálů. Ať už máte doma sportovce nebo fandu do komiksů, slaďte podle jeho preferencí především doplňky, které lze snadno vyměnit.

V každém případě by však měl nábytek k sobě pasovat a doplňovat se navzájem. U ALDO nábytek můžete pořídit rovnou celé sestavy, které k sobě budou ladit jak stylově, tak i barevně.

Zdroj náhledového obrázku: nabytek-aldo.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *