dětský pokoj

Zařizování dětského pokoje je hračka

Chystáte se na přeměnu dětského pokoje nebo teprve první dětský pokoj zařizujete? V obou případech se vám určitě budou hodit následující rady. Dozvíte se na co si dát pozor, jaký nábytek pořizovat a jaký už naopak ne.

Nejčastější otázky

Ať už budete zařizovat pokoj dívčí nebo chlapecký, pro předškoláka nebo prvňáčka, vždy si budete klást tu stejnou otázku. A to, zda nábytek, který kupujete je kvalitní? Je bezpečný ? Neublíží si nijak dítě? Potřebujeme všechny ty skříňky a poličky? Ne jich mnoho?  Na tyto otázky máme odpovědi, které můžete brát jako základní rady při zařizování dětského pokoje.

Je nábytek kvalitní? Jak to poznat?

Pro jakýkoliv nábytek do dětského pokoje platí, že musí být kvalitní, stabilní a hlavně bezpečný.  Barvy ani styl neřešte, na to přijde čas později.  Zaměřte se tedy nejdříve na kvalitu, stabilitu a bezpečnost.  Dejte si pozor z čeho je nábytek vyroben. Vynechejte kov, plast nebo sklo. Tou nejlepší volbou jsou přírodní materiály, jako je dřevo. Na omak příjemné a navíc zútulní každou místnost. Co se týká kvality, někdy je daleko důležitější kvalita zpracování než samotný materiál.  K čemu vám totiž bude postýlka z kvalitního dřeva, když z něj trčí třísky? Zkontrolujte tedy, jestli netrčí někde třísky a šrouby. Dále také ostré hrany a celkovou stabilitu nábytku.

Kolik nábytku potřebujeme?

Děti si nejraději hrají na zemi a to jestli má komoda úchytky růžové nebo fialové, je jim většinou jedno.  Buďte proto realističtí a uvažujte, jak dlouho nábytek využijte. Nekupujte zbytečnosti a takové kusy nábytku, které za rok ani nebudete třeba potřebovat.  Raději najděte takový nábytek s uplatněním i po letech.  Například přebalovací pulty jsou velmi oblíbené, ale pokud ho nemáte v pokojíčku kam vměstnat nebo kam ho za pár let dáte, určitě se bez tohoto kousku obejdete. Pří výběru nábytku dejte také přednost neutrálním odstínům barev. Takový nábytek totiž budete moci následně využít i v jiných místnostech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *