Šatna

Zařízení šatny je snadné

Úložného prostoru není nikdy dost, ale málokdy ho máme tolik, aby se tam vešly všechny věci. Skvělým řešením je samostatná šatna, díky které nemusíte mít v bytě žádné další skříně. Interiér tak bude působit vzdušněji a kromě toho se i do malé šatny vejde opravdu hodně.Jak tedy šatnu zařídit?

Vybavení šatny

Výmalba stěn, podlaha a celkové barevné i materiálové ladění by mělo korespondovat se stylem, který preferujete v ložnici. Případně na chodbě nebo tam, kde máte šatnu umístěnou. V obchodech najdete různé standardizované úložné systémy, které jsou variabilní a umožní vám sestavit si šatnu podle svých představ. Samozřejmě, že je daleko lepší, když si necháte udělat vybavení přímo od truhláře.  V tomto případě si vše důkladně promyslete, aby úložný systém odpovídal vašim požadavkům a množství oblečení.

Dostatečné osvětlení

Při plánování, je třeba si uvědomit, kolik například vlastníte večerních šatů, které zaberou daleko více místa než třeba džíny nebo trička. Každopádně při zařizování myslete i na pořízení doplňkových světel. Ty oceníte zejména, pokud máte šatník z větší části v tmavých barvách.  Šikovným doplňkem v šatně je také stůl nebo alespoň menší taburet a hlavně dostatečné velké zrcadlo. Zrcadlo je dobré nasvítit jasným světlem.

Když nemáme na šatnu místnost

Pokud nemáme ve svém bytě volnou místnost, kde by se dala šatna vybudovat, můžete si alespoň malou šatnu vytvořit v ložnici. Když postel umístíte do středu místnosti, vznikne vám za hlavou volný prostor.  Nikde přece není napsáno, že postel musí být umístěna u zdi.  Volný prostor pak stačí jen oddělit pohyblivou stěnou a hned máte šatnu. K oddělení můžete využít například velkoformátové a posuvné dveře.  K dostání jsou také v hliníkovém, ale nenápadném rámu, který však bezpečně a pevně bude držet skleněnou výplň. A to i velkých rozměrů. Navíc, když bude výplň z kaleného skla, získáte ještě designový doplněk do interiéru ložnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *