Dražba nemovitosti

Dražba nemovitostí: Efektivní způsob nákupu nového objektu

Uvažujete o nákupu nemovitosti a snažíte se najít co možná nejvýhodnější způsob. Alternativ existuje hned několik, přičemž standardní záležitost představuje pořízení domu, bytu nebo pozemku přes realitní kancelář. Cena je ovšem často přemrštěná a vy v podstatě dotujete konkrétní soukromou společnost. Určitě se lze poohlédnout také na vlastní pěst, nicméně zpravidla musíte mít velké štěstí. Jakousi zlatou střední cestu z hlediska ceny i pestrosti nabídky představuje získání nemovitosti prostřednictvím dražby. Právě na ni se zaměříme v následujících řádcích.

Hlavní přednosti dražby nemovitosti

Moderní dražby nemovitostí se vyznačují hned několika velkými výhodami. Tou asi největší je logicky objektivním způsobem stanovená aktuální cena nemovitosti. Samozřejmostí je znalecký posudek, který se k ní váže a v neposlední řadě i velmi podrobné informace o domu, bytu, pozemku či komerčním objektu. Částka, na které se začíná dražit, je většinou stanovena zhruba na dvě třetiny předem stanovené ceny. Tu konečnou ale určí pouze účastnící samotného procesu dražby.

Jak probíhá dražba nemovitosti?

Vcelku jednoduše, a to dvěma způsoby. Tím prvním je standardní fyzické pojetí, kdy se nacházíte v dražební místnosti konkrétního exekutorského úřadu. Jestliže chcete volit modernější a rychlejší pojetí, pak není problém vybrat si nemovitosti v dražbě mající podobu elektronické aukce. Tady se předem přesně zaregistrujete a následně už se můžete snažit získat konkrétní objekt. O formě dražby rozhoduje předem exekutor.

Co vše je možné vydražit?

V první řadě probíhají dražby nemovitostí v exekuci. Volit lze ale i dražby objektů, jež se prostě tímto způsobem prodávají a exekuce na ně uvaleny být nemusí. Stejně tak není prolbém dražit pozemky, byty ale také firemní areály. Záleží na tom, co aktuálně sháníte. Prohlédnout si nabídku můžete ostatně sami třeba na drazba-nemovitosti.com.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *