Zapomeňte na pasti: Přírodní odpuzovače myší si vyrobíte sami

Myš

Nevítaní nájemníci nepředstavují zrovna dvakrát příjemnou záležitost. Myši v interiéru jsou noční můrou mnohých z nás. Není se bohužel čemu divit. Často se je snažíme zlikvidovat prostřednictvím různých pastí. Jejich účinnost je víceméně proměnlivá. Někdy se podaří, jindy najdeme pastičku sklaplou, ale myš v ní není. Prostě si kousek sýra nebo oříšku vzala a odnesla do zásoby. Odpudit myši lze přitom i jinak. Jednoduše, přirozeně.

Hřebíček a esenciální oleje

Tímto zajímavým odpuzovačem myší můžeme s klidem začít. Stačí si velmi jednoduše vzít několik hřebíčků a smíchat je s libovolným esenciálním olejem. Aplikovat ji pak budete do rohů místnosti a také do prostorů, kde se potenciálně mohou myši nacházet.

Hřebíček

Hřebíček: Foto Pixabay

Vatové kuličky napuštěné octem

Zajímavým nápadem jsou také vatové kuličky, které si napustíte octem. Ideální záležitost pro vyplašení nejen myší, ale také dotěrného hmyzu. Pokud máte někde volný přístup k jídlu nebo zbytky jídla, klidně tam takovou kuličku dejte. Jen je třeba ji napustit octem co možná nejvíce. Pozor na to, aby byly vatové kuličky octem dokonale nasáklé. Jen tak myši bez větších potíží odpudíte. Když budou kuličky suché, jednoduše je vyměníte.

Mnohdy stačí jen rostliny odpuzující myši

V interiéru lze mít i několik rostlin, které budou sloužit jako ryze přírodní odpuzovače myší. Typická je v tomto ohledu zejména máta peprná. Její aroma myši zrovna dvakrát nemusejí. Interiér navíc skvěle provoní.

Máta peprnáMáta peprná: Foto Pixabay

Vyrobte si pikantní sprej

Myší nesnáší kapsaicin. Když si z papriček vyrobíte pikantní sprej, nejspíše bude mít vyhráno. Papričky se nasekají nadrobno, případně je můžete rozmixovat v kuchyňském robotu. Poté je zalijte 2,5 litry vroucí vody. necháte vyluhovat jeden den a poté už tekutiny nalijete do rozprašovače. Následně se nastříká směs na místa, kde se mohou myši vyskytovat.

Chilli papričkyChilli papričky: Foto Pixabay

Zdroje info: tojenapad.sk, ireceptar.cz, nasezahrada.com

Myš: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.