Jak se šetrně, ale efektivně zbavit pavouků v bytě

Říká se, že pavouci nosí do domu peníze a štěstí. Pro většinu lidí ale nepatří mezi zvířata, se kterými chtějí sdílet domácnost. Naštěstí existují způsoby, jak se pavouků šetrně zbavit a efektivně je odradit od života zrovna ve vašem bytě. Pomohou vám s tím následující praktické rady.

Kdy se pavouci v bytě objevují nejčastěji

Typickým obdobím, kdy se to pavouky v bytě jenom hemží, je tradičně podzim. Mají tendenci se schovat před venkovní zimou a útulné domy jsou skvělou možností. Útočiště si nachází u okna v rohu místnosti, ale i v tmavých koutech, spižírně nebo ve skříních. Pokud už nějakého pavouka uvidíte, zkuste ho nezabíjet, ale raději chytit a vypustit ven. Pomoci může i následující jednoduchý recept na domácí odpuzovač ve spreji. Pavoukovi ani vašemu zdraví nijak neublíží, ale efekt je až překvapivě dobrý.

Šetrný postřik z přírodních ingrediencí

Protože při boji s pavouky je dobré nepoužívat zbytečnou drastickou chemii, můžete si skvělý odpuzovač vytvořit i s pomocí několika přírodních a bezpečných surovin. Budete potřebovat trochu vody, kyselinu citronovou nebo citronový esenciální olej a vhodný rozprašovač. Do vody vmícháte několik kapek esenciálního citronového oleje nebo rozpustíte zhruba 5 lžic kyseliny citronové. Pro opravdu silný přípravek můžete vyzkoušet kombinaci. Jakmile se pavouk objeví, ale i preventivně na místa, kudy by mohl chtít přijít, jako jsou okna nebo dveře, použijte tento postřik. Samotného pavouka nezahubí, ale kvůli silnému aromatu bude donucen přestěhovat se jinam.

Foto: Pixabay

Mechanické zábrany

Další prevencí, jak snížit výskyt pavouků v bytě, jsou mechanické zábrany. V praxi jde například o dobře utěsněné sítě do oken. Malý pavouk se ale zvládne protáhnout i nepatrnými škvírkami a kompletně utěsnit celý byt prostě není možné, takže stejně počítejte s nějakou tou návštěvou osminohého tvora. A přesně pro tyhle přípravy budete mít připraven domácí roztok pro jejich odpuzení.

Zdroj: https://kobieta.onet.pl/dom/porady/jak-sie-pozbyc-pajakow-z-domu/2fg89x6

Náhledové foto: Pixabay