Zámková dlažba

Zámková dlažba: Klasika, která nikdy nezevšední

Řešíte aktuálně chodníky okolo vašeho domu, případně terasu? Pokud ano, zcela jistě uvažujete o tom, jaký povrch by v daných místech měl být. V současnosti existuje spousta různých alternativ, nicméně hodně lidí se opět vrací ke klasice, již představuje zámková dlažba. A není se vůbec čemu divit, vždyť právě ona dokáže nabídnout spousty předností. Jakých? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Jednoduchá příprava a pokládka

Moderní zámková dlažba se vyznačuje především jednoduchostí realizace. Stačí si připravit pouze plochy prostřednictvím bagru, kdy dojde k vyrovnání povrchu. Následně se zabetonují obrubníky a plocha vysype jemnou kamennou drtí. Na tu se poté dlažba pokládá a spáry se vysypávají pískem. Pokládka není nijak složitá, vždyť jednotlivé kusy mají v sobě výstupky představující jakési zámky zapadající velmi přesně do sebe. Tím pádem je povrch dlouhodobě konzistentní.

Zámková dlažba

Zdroj obrázku: presbeton.cz

Ekonomické a elegantní řešení

Nízkou cenou zámkové dlažby si můžete být jistí. Dlouhodobě se jedná o nejekonomičtější řešení chodníků a vjezdových cest. A vzhled? Tak ten je naprosto originální. Nikde není psáno, že musíte volit základní variace zámkové dlažby. Hodně oblíbené jsou třeba barevné kusy, případně tvarově nestandardní řešení. Nakoupit můžete třeba i nějaké zajímavé obrubníky. Fantazii a realizaci unikátních obrazců se meze nekladou.

Zámková dlažba

Zdroj obrázku: presbeton.cz

Nezapomeňte si zakoupit i doplňky

K zámkové dlažbě patří také obrubníky a mnohé další specifické betonové komponenty. Vytvoří se celek, který bude designově i funkčně ideální. Není problém, když se do určitých prostor zvolí také elegantní zatravňovací dlažba. Ta se prosazuje hlavně u chat a chalup, kde nechceme mít moře betonu. A kde tento sortiment zakoupit? Naším tipem je společnost Presbeton disponující takřka nekonečnou paletou různých dlažeb a betonových prvků.

Zdroj náhledového obrázku: presbeton.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *