Žaluzie a rolety: Energeticky úsporné řešení pro váš domov

Domácnost

Okna mohou být hlavním zdrojem úniku tepla, ale s automatizací žaluzií a rolet můžete ušetřit až 30 % nákladů na vytápění. Chytrá domácnost, úsporné osvětlení a správná údržba spotřebičů přispívají ke snížení energetických nákladů a emisí CO2.

Pokusme se šetřit energií v našich domech chytrými způsoby, které ulehčí nejen naší peněžence, ale také přispějí ke snížení emisí. Když snižujeme náklady na vytápění našich radiátorů, pomáháme současně snížit množství emisí CO2,“ vyzdvihuje Jan Hrnčíř, produktový specialista Somfy.

S automatizovanou domácností k energetické úspoře

Žaluzie a rolety nabízí nejen estetický doplněk oken, ale také mohou významně přispět k energetické úspoře vašeho domova. Díky automatizaci můžete snížit spotřebu energie a ušetřit až 30 % nákladů na vytápění. Spolu s úsporným LED osvětlením, chytrým načasováním termostatů a nahrazením energeticky náročných sušiček prádelními šňůrami můžete dosáhnout výrazných úspor.

Chytrá domácnost značky Somfy vám umožňuje automatizovat a optimalizovat využití energie v domě. Centrální jednotka TaHoma® propojuje a řídí až 200 zařízení a umožňuje vytvořit až 40 scénářů. Například scénář „tepelná pohoda“ zajišťuje, že žaluzie a rolety v zimě udržují teplo uvnitř a v létě chrání před přehřátím. Odjíždíte na dovolenou a chcete mít jistotu, že při příjezdu budete mít doma útulné teplo? Prvky domácnosti můžete zaktivovat ve scénáři „dovolená“.

Denní světlo jako nedocenitelný zdroj

Denní světlo je důležité pro vaše zdraví a pohodu, proto uspořádejte svůj domov tak, abyste ho co nejvíce využili. Nezapomeňte také na správné těsnění oken a dveří, které mohou způsobovat ztráty až 30 % tepla. Automatické stínění, jako jsou rolety a žaluzie, zlepšuje izolaci oken a zvyšuje energetickou účinnost bydlení.

Inteligentní bydlení pro život v harmonii s přírodou 

Somfy nabízí chytrá řešení, která nejen zvyšují komfort obyvatel, ale také pečují o životní prostředí a optimalizují spotřebu energie. Společnost se zavázala k environmentálním cílům prostřednictvím své iniciativy „ACT FOR GREEN“. Aktivita se zaměřuje na snižování negativních dopadů na životní prostředí během celého životního cyklu produktů. To znamená, že při výrobě nejsou používány nebezpečné materiály, balení a expedice a činnost obchodního týmu podléhají odpovědnosti. „V roce 2024 bylo více než 65 % celosvětově prodaných výrobků Somfy v souladu s myšlenkou „Act for Green“, zdůrazňuje poselství Jaroslav Zeman, jednatel společnosti Somfy za Česko a Slovensko. 

Jednoduché tipy, které za vás ušetří

Údržba a efektivní využití domácích spotřebičů také přispívají k úspoře energie. Sušení prádla na šňůře, čištění a údržba velkých spotřebičů a využití chytrých termostatů a energeticky účinných elektronických zařízení snižují spotřebu energie a prodlužují životnost vašich spotřebičů.

Zdroje info: Autor, https://www.somfy.cz/blog/clanek/automaticke-rolety-udrzuji-teplo-v-dome-a-setri-vase-penize

Náhledové fotografie: Flickr

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.