Udržte si doma štěstí a peníze díky některým rostlinám

Štěstí

Běžte vstříc svému štěstí a získejte pokojové rostliny, které vám přinesou úspěch a bohatství do vašeho domova. Někteří lidé si kupují pokojové rostliny, kvůli jejich vzhledu. Další, aby filtrovaly vzduch v jejich bytech nebo aby jim zútulnily bydlení. A jsou také tací, kteří vybírají a kupují pokojové rostliny, aby jim přinesly štěstí. Takže pro případ, i vy hledáte, jak si přivolat štěstí a s tím spojené další věci, které rostliny vám pomohou?

První rostlinou je bambus

Pruhovaný dračinec, také známý jako lucky bamboo, je nenáročná pokojová rostlina, která se při vhodné péči odvděčí nejen krásným vzhledem, ale navíc svému majiteli přináší hojnost, štěstí a úspěch. Jakmile se rozhodnete pro její koupi, vždy si vybírejte tu, která je svěže zelená. A v případě, že si přejete, aby vám vydržela hodně dlouho, zasaďte ji do vhodného substrátu.

Pěstovaná ve váze nebo misce s vodou vám bude přinášet štěstí nanejvýš půl roku. Květináč umístěte na světlé místo, nikoli na přímé denní světlo, a udržujte substrát mírně zvlhčený. Hodí se i kameny nebo keramzit, který dokáže zajistit půdu před vysycháním.

Nejen bambus, ale i další rostliny přináší štěstí

Šťavel je perfektní pokojová rostlina pro ty, kteří hledají štěstí. Hodně lidí tomu neřekne jinak než čtyřlístek. Bývá oblíbeným dárkem, zvláště pro nový rok, protože obdarovanému zaručuje štěstí a radost v následujícím roce. V každém případě je třeba se o něj starat! Čtyřlístek je nenáročný a dokáže jej pěstovat i opravdu úplný začátečník.

Bude vzkvétat v zářivém a chladnějším místě v bytě, ale bez problémů zvládne přímé slunce. V létě se nebojte dát rostlinu na čerstvý vzduch a při zalévání si hlídejte vlhkost substrátu. Během letních měsíců zalévejte jen když je substrát suchý. Dlouhodobě mokrý substrát bývá příčinou úhynu.

Ani tlustici se nevyhýbejte

Tlustice neboli penízovka, jak název napovídá, přinese bohatství do vašeho domova. Čím více zelených a tlustých výhonků má rostlina, které skutečně získávají tvar mincí, tím pozoruhodnější bude vaše konto. Tlustice je sukulentní rostlina, která vyžaduje zanedbatelnou péči. Ať je to, jak chce, odměnou vám budou nové lístky a tím výraznější příliv hotovosti. Během letního období ji dopřejte pobyt na čerstvém vzduchu.

Štěstí - tlustice
Foto: Pixabay

Harmonii štěstí podpoří štěstíčko

A nemusíte být zrovna zkušení pěstitelé v případě, že si pořídíte tuto okouzlující rostlinu s příznačným názvem štěstíčko. Rostlina nejenže vylepší vaši domácnost svými malými zelenými lístečky, ale navíc zajistí harmonické štěstí. V každém případě je nezbytné dopřát rostlině rozptýlené světlo a vlhkost vzduchu nebo položením květináče na misku s oblázky a vodou.

Zdroje info: pestujeme.cz, dumazahrada.cz

Náhledové foto: Pixabay