Základní výhody a nevýhody zasklené lodžie

lodžie

Při pohledu na bytové domy můžeme často pozorovat, že majitelé bytů se dělí na dvě skupiny. Jednou z nich jsou lidé, kteří se rozhodli své lodžie zasklít, druhou ti, co se k tomu neodhodlali. Spor o to, jestli se jedná o výhodnou a užitečnou úpravu, trvá mezi majiteli bytů neustále. Jaké jsou tedy výhody a nevýhody zasklené lodžie?

Výhody zasklené lodžie

Zasklení lodžie sebou určité výhody nese pro váš interiér. V zimním období působí zasklená lodžie jako vhodný izolační prvek. Nejen, že místnost zvětší opticky, ale skutečně přidá bytu podlahovou plochu. Zasklená lodžie navíc váš interiér dobře zahřeje. V dnešní době zvýšených cen za energie, může být proto užitečným prvkem a zdrojem úspor za spotřebu tepla.

Výrazně se sníží nejen vaše náklady za topení, ale současně dojde i ke snížení i prašnosti a průniku hluku z ulice. Díky zasklené lodžii bude vaše místnost chráněna před povětrnostními vlivy.

Zasklená lodžie navíc odradí i případné zloděje. Pokud bydlíte například v přízemním patře a máte balkon, je váš byt pro zloděje snadnou kořistí. Pokud si pořídíte zasklenou lodžii, jste chráněni před přímým vniknutím nezvaných hostů. Zasklená lodžie úmysly některých vandalů ihned odradí.

lodžie

Foto: Pixabay

Nevýhody zasklené lodžie

Má tedy zasklená lodžie i nějaké nevýhody? Odpověď zní ano, má. Dokonalého není zkrátka nic. Nezapomeňte na to, že vaše lodžie bude fungovat jako skleník. Díky tomu bude uvnitř kondenzovat voda, což může vést ke vzniku plísní.

Aby plísně z tohoto důvodu nevznikaly a nešířily se dále do bytu, je proto potřeba se o lodžii správně starat. Časté a krátké větrání napomůže udržet atmosféru lodžie v optimálním stavu a tím zabránit vzniku dalších problémů v dalších částech bytu.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/usetri-zaskleni-balkonu-vydaje-za-topeni/

https://bydleni.instory.cz/215-zaskleni-lodzie-s-sebou-nese-radu-vyhod-i-nevyhod.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.