Na co myslet při výměně vchodových dveří a jak vybrat ty správné

Kvalitní vchodové dveře jsou důležitou součástí bytu i rodinného domu. Pokud ty staré již přestávají správně sloužit, nebo je na čase pořídit lepší řešení, je důležité vědět, podle čeho vybírat. Podívejte se na několik základních pravidel, která platí při výměně vchodových dveří a zjistěte, podle čeho zvolit ty správné.

Výběr správného materiálu

Vchodové dveře by měly být především kvalitní a odolné. K dispozici proto máte výběr hned z několika různých materiálů nebo jejich vzájemných kombinací. Dobrého poměru ceny a výkonu dosáhnete u dveří z kvalitního plastu. Výborné je také dřevo, které v moderním provedení nabídne skvělé funkční vlastnosti a k tomu i velmi dlouhou životnost. Perfektní odolnost přitom splňují také vchodové dveře z hliníku, nebo z kombinace dřeva a hliníku.

Bezpečnost a izolace

A protože jsou vchodové dveře vstupem do vašeho domova, musí splňovat náročné požadavky na optimální funkčnost. Jedná se o praktické vlastnosti, díky kterým se dveře postarají o izolaci proti únikům tepla. To je žádoucí především u rodinného domu. Důležitá může být také hlukové izolace. Při výběru vchodových dveří do bytového domu si také zkontrolujte, zda jsou v odpovídající kategorii požární odolnosti. U dveří řešte i jejich celkovou bezpečnostní kategorii, která říká, jak dobře jsou dveře chráněné proti případnému vloupání. S tím se však pojí také výběr správného kování a zámkové vložky.

Foto: Pixabay

Správné zárubně

Aby mohly vchodové dveře splňovat požadované vlastnosti, musí být správně uchycené v zárubních. A to znamení mnohdy jejich celou výměnu. Pokud jsou zárubně dostatečně kvalitní, musíte podle nich přizpůsobit výběr dveří. Nechte si případně poradit od odborníků, jaké řešení by mohlo být v takovém případě nejlepší. Rozhodně se vyplatí chtít také prodlouženou záruku, která bývá u solidních výrobců dveří mnohdy standardem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-tipy-a-trendy-na-co-myslet-pri-vymene-vchodovych-dveri-40389772 a https://primanapady.cz/clanek-39136-jak-vybrat-vchodove-dvere

Náhledové foto: Pixabay