Základní pravidla pro výběr správné kancelářské židle

Kancelářské židle

Designově povedené a maximálně funkční kancelářské prostory patří mezi základní předpoklady správně fungující společnosti. Není se čemu divit, jelikož mnohé potenciální obchodní partnery si získáte i tím, jak to u vás vypadá. My se zaměříme na volbu kancelářských židlí, jež se nachází prakticky ve všech administrativních budovách. Podívejme se tedy na některé základní aspekty, jež je třeba brát v potaz při této nelehké volbě.

Kancelářská židle

Zdroj obrázku: kancelar24h.cz

Pohodlí a zdravotní hledisko

V první řadě je nutné dbát na to, aby byla kancelářské židle pohodlná. Dlouhodobější sezení na konstrukci, která vás bude nějakým způsobem tlačit, je maximálně nepříjemné. Navíc může dojít i k případným zdravotním komplikacím projevujícím se potížemi s krční páteří a dalšími součástmi zad. Kvalitní kancelářská židle by měla disponovat také atesty vztahujícími se právě ke zdravotním kritériím. Vaše záda by se měla mít jako v bavlnce a ani dlouhodobá sedavá práce se nesmí na vašem pohybovém aparátu nijak negativně projevit.

Kvalitní materiál konstrukce i povrchu

Soustředit byste se měli na materiál, z něhož je kancelářská židle vyrobena. Konstrukce je nejčastěji kovová, nicméně důležitou roli hraje potah. Vcelku oblíbené jsou dnes varianty s opěrákem ze samonosné síťoviny. Klasikou jsou ale i standardní látková polstrování anebo kůže. Základem sedáku musí být logicky kvalitní pěna, na níž se bude pohodlně sedět. Opěrky bývají většinou zhotoveny z plastu či z kovu majícího pochromovaný povrch.

Kancelářská židle

Zdroj obrázku: kancelar24h.cz

Design a funkce na jedničku

Jak židle, tak i kancelářská křesla musí zaujmout. Vybrat byste si proto měli barevné ladění přesně podle okolního nábytku a celkového ladění místnosti. Z funkcí jmenujme třeba možnost polohování opěrky hlavy nebo celkového zvyšování a snižování posezení. Určitě není od věci volit i odolná kolečka schopná jezdit po jakémkoli povrchu.

Zdroj náhledového obrázku: kancelar24h.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.