police

Základní možnosti výběru polic

Police jsou velmi vděčným tématem mnohých diskuzí. Nelze se tomu divit, jelikož nabídka mnohých společností je v současné době maximálně pestrá a volit lze celou řadu nejrůznějších modelů. Pokusme se tedy postupně probrat možnostmi, které se nám nabízejí. O faktu, že polic je typologicky spousta a následně přesvědčíme a vy si třeba vyberete takovou, která vám bude nejvíc vyhovovat.

Kde všude najdeme police

Police je možné najít prakticky všude. Nejčastěji je lze najít v interiéru samostatně, nicméně výborná je i policová skříň anebo jiné součásti konkrétní místnosti. Nejčastěji se police prosazují zejména v obývacím pokoji, kde mohou být součástí obývací stěny. Své místo si najdou ale i v ložnici. Police není problém nainstalovat klidně in do předsíně či chodby. Tady budou maximálně funkční a vzhledově také nijak neurazí.

Typy polic

V první řadě je třeba se soustředit na to, jestli zvolíte jednoduché police, anebo nějaký policový systém. Popřemýšlet byste měli i nad tím, jestli budou police uzavřené nebo otevřené. V prvním případě se na věci na policích bude prášit. Zajímavé jsou policové systémy s nejrůznějšími typy dvířek a zásuvek. Doporučit bychom mohli především krásný moderní poličkový systém WIP, který disponuje dvěma úložnými prostory a vyznačuje se neotřelým vzhledem. Jako součást interiéru se stoprocentně vyplatí.

Skříně na stěnu

Poměrně oblíbené jsou také skříně na stěnu. Ty jsou schopny pojmout neskutečné množství prostoru a bez problémů do nich uskladníte velké množství věcí. Dříve se hodně pořizovaly i vitríny na zeď, které mohou být prosklené či neprůhledné. Obě dvě varianty jsou vynikající hlavně z pohledu designu. Dnes není problém najít takové modely, které se přizpůsobí jak z hlediska vnějšího vzhledu, tak i z pohledu celkových vnitřních dispozic a praktického užití.

Zdroj náhledového obrázku: hezkynabytek.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *