hotel-1134486_1280

Základní kritéria výběru pro WC sedátko

Doby, kdy bylo na trhu k dispozici pouze jedno jediné WC sedátko, jsou již naštěstí dávno pryč. I díky tomu máme jako majitelé nemovitosti možnost zakoupit si jakýkoli model podle svého přání. Pokud nevíte, jaká WC sedátka jsou dnes v nabídce nejrůznějších klasických kamenných i internetových obchodů. O velikostech, barvách a také vychytávkách se můžete klidně informovat a vybrat si takové WC sedátko, které vám bude plně vyhovovat. Jaké jsou tedy možnosti volby?

Rozměry a vzdálenost otvorů

Hned na počátku ještě před volbou designu WC prkénka bychom měli vyřešit, jaké rozměry potřebujeme. Jedná se o osovou vzdálenost otvorů, díky kterým je sedátko ukotveno v konstrukci toalety. Mezi důležité parametry patří také celková délka šroubů k okraji záchodové mísy. Zvolíte tak velikost prkénka. Zapomenout nelze ani na vzdálenost šroubů od vrchní hranice nádoby s vodou určenou ke splachování.

Materiál WC sedátka

Určitě je třeba také zmínit materiál, z něhož je WC prkénko vyrobeno. Nejčastěji se pochopitelně jedná zejména o plast, který je dokonale tvarově uzpůsoben toaletě. Plastová sedátka jsou většinou v nejrůznějším barevném provedení, takže dokážou dát celému WC poměrně zajímavou podobu. Moc hezká jsou hlavně prkénka v nejrůznějších odstínech podobajících se barvě místnost. Zapomenout nelze ani na sedátka s motivy moře nebi čehokoli jiného. Stylově vypadají i dřevěná WC sedátka, která jsou také k dispozici v mnoha odstínech.

Další funkce vítány

Zmínit bychom mohli i mnohé další funkce wc sedátek. Vynikající je hlavně to, které je vybaveno speciálním pístem, jenž sedátko postupně sám sklápí. Máte tak všechno úplně bez práce. Některá sedátka mohou být i vyhřívaná, což logicky oceníte v chladnějších dnech. Pravda je ale taková, že se jedná o příliš velkou vymoženost, která nemusí být zapotřebí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *