Pergola

Zahradní pergoly nové generace

Jelikož se blíží doba, kdy zase budeme moci sedět venku na zahradě a dopřávat si zde trochu odpočinku. Máme pro vás tip na pohyblivé zahradní pergoly, pod kterými  můžete v klidu relaxovat a zároveň nemusíte řešit žádné počasí.

Výhody

Pohyblivá pergola se dá připojit k domu, můžete tak prodloužit a rozšířit váš obývací pokoj. Díky této pohyblivé pergole nemusíte sledovat počasí.  Ochrání vás, jak před deštěm, tak i před slunečními paprsky a vy můžete být stále na čerstvém vzduchu. Naopak pokud se budete chtít například opalovat a chytat bronz, střechu pergoly odděláte. A to vše pomocí jednoho tlačítka, takže bez mechanické práce a námahy.

Funkce

Pergola však nemusí být jen přilepená k domu, může také stát samostatně na zahradě. Nebo může sloužit jako zastřešení bazénu, auta či jakéhokoliv sezení.  Ovšem tou nejčastější variantou je stále pergola přisazena k některé části domu.  Střecha pergoly bývá vyrobena z kvalitních materiálů, tak aby dokázala zabránit přírodním vlivům, jako je déšť, sníh, vítr a slunce.  Měla by být tedy nehořlavá, nepromokavá a odolná vůči UV záření. Většinou se stahuje k jedné straně pomocí dálkového ovládání. Některé mají dokonce systém odvodu dešťové vody. Pergolu lze také doplnit o LED osvětlení nebo například senzory teploty či větru.  A pokud se ke střeše pergoly přidají i boční stěny z téhož materiálu jako je střecha, vytvoří se tak zimní zahrada, použitelná i mrazivějším období.

Stavba pergoly

Co se týká stavby, většinou se využívá hliník. Hliníkové pergoly jsou dnes velmi populární hlavně z důvodu praktičnosti a nijak velké údržby. Dřevěnou pergolu si volí spíše ti, kteří chtějí více splynout s přírodou nebo si navodit doma aspoň trochu přírodnější okolí. Cena pergoly se bude odvíjet podle vaší náročnosti na funkce a podle zvolení materiálu. Pro realizaci stavby pak vybírejte specializované firmy na stavbu hliníkové nebo dřevěné pergoly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *