Fontána

Zahradní fontána – příjemné zpestření každé zahrady

Zahrada by rozhodně neměla nikdy zůstávat prázdným a ponurým místem bez žádných zahradních doplňků, naopak je potřeba ji vybavit něčím zajímavým a vzhledově přitažlivým. Jedním z nejoblíbenějších prvků zahradní architektury, kterým si můžete zahradu zkrášlit, jsou pak bezesporu zahradní fontány, jež celý prostor dokáží nejenom esteticky vylepšit, ale rovněž i zútulnit. Doslova tedy vdechnou vaší zahradě nový život.

Taková zahradní fontána navíc dokáže nadchnout nejenom samotné obyvatele domu, obzvláště v oblibě ji mají děti, ale rovněž i všechny příchozí návštěvy, které pokaždé zůstanou v úžasu nad jejím propracovaným designem. Krom toho dále dokáže plnit i praktickou funkci – během horkých letních dní si v ní můžete opláchnout obličej a příjemně se tak osvěžit. Zahradní fontána by tedy rozhodně neměla chybět na žádné ze zahrad rodinných domů a chalup.

  1. Mramorové fontány jsou synonymem luxusu

Dostupné jsou samozřejmě zahradní fontány všech možných velikostí, můžete si tedy vybrat takovou, která se stane dominantou vaší zahrady, nebo naopak některou střídmějších rozměrů, jež pouze doplní ostatní výraznější prvky zahradní architektury. Vybírat dále můžete i z volně stojících a nástěnných fontán – výhodou prvně zmiňovaných fontán je pak to, že nemusí být umístěny přímo u zdroje vody, nýbrž mohou stát kdekoliv v prostoru vaší zahrady.

Zásadní roli při výběru fontány na zahradu hraje rovněž materiál, z něhož je vyrobena. Nejpopulárnější jsou jednoznačně ty polyresinové, následované mramorovými zahradními fontánami, které se vyznačují opravdu luxusním vzhledem a vysokou odolností. Výhodou polyresinových fontán je zas zejména to, že jsou levnější a dají se vytvarovat do všemožných tvarů. Díky tomu si je možné pořídit například fontánu ve tvaru vašeho oblíbeného zvířete či studánky.

  1. Zahradní fontána má uklidňující účinky

K sehnání jsou v neposlední řadě i plovoucí zahradní fontány, které jsou určené k instalaci přímo na vodní zdroj, tedy třeba do zahradního jezírka. Ať už si ale vyberete jakoukoliv fontánu, tak si můžete být vždy jisti tím, že bude mít blahodárný uklidňující účinek na vaši mysl. Není totiž nad to se zaposlouchat do pomalu tekoucího proudu vody a užívat si chvíle zaslouženého odpočinku.

Všechny kvalitní zahradní fontány jsou navíc zcela odolné vůči vlivům počasí – nevadí jim tím pádem déšť, vítr, ba dokonce ani nánosy sněhu. Mohou tudíž na zahradě stát po celý rok, aniž by se poškodily. Ceny zahradních fontán pak začínají na částce kolem 2 tisíc. To sice není úplně málo, ale za tu cenu se vám do rukou dostane téměř až umělecké dílo z vysoce kvalitního a odolného materiálu. A to za investici rozhodně stojí.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *