Záclony do oken

Záclony do plastových oken: Nutné zlo?

Mnozí lidé tvrdí, že záclony do plastových oken patří. Opak je ale většinou pravdou, jelikož jakékoli záclony dokážou spíše vaše okna vzhledově degradovat než jim dát nějakou hezkou podobu. Pokud uvažujete ještě nad tím, že nakoupíte záclony z Polska, pak váš interiér nebude nijak nadčasový. Spíše se bude jednat o jakousi kombinaci ne příliš vkusného retro stylu. Krátké i dlouhé záclony představují v plastových oknech spíše jakési nutné zlo. Zbavit se jej lze přitom velmi rychle ě jednoduše. Co tedy do oken ale dát, když ne záclony?

Záclony vídaně v hladké podobě

Když už v oknech záclony musí být, pak výhradně v hladké formě. Právě tato podoba nabízí největší množství nejrůznějších dekorů. Volit můžete ze spousty pestrých barev, jež v interiéru vypadají naprosto skvěle. Moc hezky mohou vypadat minimalisticky řešené modely. Není problém je sehnat, jelikož je nabízí například Svět záclon anebo jiné eshopy, a to v nejrůznějších podobách.

Žaluzie vypadají skvěle

Chcete-li vsadit na jistotu, pak se vyplatí hliníkové žaluzie. Snoubí totiž v sobě nejen dokonalý styl, ale také spousty funkčních prvků. Hliník je pevný a dokáže vytvořit vynikající atmosféru. Cena za 1 m2 vyjde na nějakých 200 korun, což není až tak příliš mnoho ve srovnání s některými látkovými modely. Spolehnout se budete moci i na dlouholetou životnost. K narušení struktury takovýchto žaluzií dojde jen velmi těžko.

Plisé, či rolety?

Když se řekne roleta, pak se mnohým lidem vybaví klasické rolety, které byly v minulosti v bytech. Jednalo se o modely s navíjecím mechanismem. Dnes jsou k dispozici rolety, které se vyznačují důmyslným systémem proti prachu. Mnohdy je možné bez větších problémů koupit i takové, které nebudou vyloženě lapat prach. Stačí je pouze jednoduše vyklepat a máte vyhráno.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *